GRODZISK

Matka i dziecko nie żyją. Rodzinny dramat pod Grodziskiem2 min na czytanie

GRODZISK - Matka i dziecko nie żyją. Rodzinny dramat pod Grodziskiem - myregion

Jak mówi nam prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, do zdarzenia doszło we wtorek (6.10.) w godzinach wieczornych. – 24-letnia ciężarna kobieta zasłabła w domu. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która przetransportowała ją do Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, gdzie kobieta zmarła. Lekarze stwierdzili także obumarcie płodu – mówi Wawrzyniak. – O śmierci pacjentki poinformował szpital. Prokurator wszczął śledztwo w sprawie o narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieumyślnego spowodowania śmierci – dodaje. 

Rodzina 24-latki jest zrozpaczona. – Była młoda, zdrowa, silna. Dbała o siebie i dziecko – mówi jej partner. Nie rozumie, jak doszło do tragedii. Opowiada, że pierwsza karetka przyjechała bez aparatury podtrzymującej funkcje życiowe. – A mówiliśmy, że pomocy potrzebuje kobieta w ciąży, która ma za tydzień rodzić. Mówiliśmy, że jest nieprzytomna, nie oddycha, ale ma wyczuwalny puls – podkreśla mężczyzna. 

– Ale okazało się, że ratownicy w ogóle nie byli przygotowani. Wezwali drugą karetkę, chyba z Grodziska. Czekaliśmy na nią 25 minut. Lekarz powiedział, że załatwia szpital. Że Poznań bierze ją na Polną… Pojechaliśmy za karetką, ale zgubiliśmy ją po drodze, a gdy dojechaliśmy do szpitala na Polnej, poinformowano mnie, że nie ma żadnego zgłoszenia, że jakakolwiek karetka z pacjentką ma tam przyjechać – opowiada. – Później otrzymaliśmy telefon, że została przewieziona do innego szpitala – tłumaczy partner zmarłej 24-latki. – W szpitalu słyszałem różne sprzeczne wersje tego, co się wydarzyło. Jeden lekarz twierdził, że gdy dotarła do szpitala jeszcze żyła, inny, że już niestety nie i ratowali tylko dziecko. Dlaczego nie zrobili cesarki? Choćby w karetce? – pyta zrozpaczony ojciec.

– Prokuratura zabezpiecza między innymi dokumentację medyczną. W środę (14.10.) w godzinach popołudniowych przeprowadzona zostanie także sekcja zwłok zmarłej. Powinna ona dać odpowiedzi na najważniejsze pytania: dlaczego doszło do śmierci kobiety i jej nienarodzonego dziecka i czy ewentualnie doszło do zaniedbań, które się do tego przyczyniły – informował nas we wtorek (13.06.) prokurator Łukasz Wawrzyniak. 

EI

Podziel się informacją ...
 • 1.2K
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1.2K
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK