NewsNOWY TOMYŚL

Matka Boża Częstochowska znów w naszych parafiach. W których?1 min na czytanie

News - Matka Boża Częstochowska znów w naszych parafiach. W których? - myregion

Po raz drugi zostanie wznowione nawiedzenie kopii obrazu jasnogórskiego w Archidiecezji Poznańskiej.

Nawiedzenie pod hasłem „Z Maryją w nowe czasy” rozpoczęło się w maju 2019 roku. Pierwotnie miało się odbywać do 26 września 2020 r. W marcu metropolita poznański abp Stanisław Gądecki  po raz pierwszy zdecydował o zawieszeniu peregrynacji w związku z zagrożeniem koronawirusem. Obraz jasnogórski przebywał od tego czasu w klasztorze Sióstr Klarysek w Pniewach. Ponownie Matka Boża Częstochowska wyruszyła w drogę 1 września ubiegłego roku, rozpoczynając od parafii w Mochach (gm. Przemęt). Niestety po raz kolejny sytuacja epidemiologiczna zmusiła metropolitę poznańskiego do podjęcia decyzji o zawieszeniu nawiedzania.

Dopiero teraz archidiecezja poznańska poinformowała, że peregrynacja Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej zostanie wznowiona 1 sierpnia. Tego dnia o godz. 11.30 wizerunek Matki Bożej zostanie powitany na Placu Reszki w Buku i w uroczystej procesji wniesiony do Sanktuarium Matki Bożej Literackiej, gdzie w samo południe uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył ks. biskup Szymon Stułkowski. Ikona Jasnogórska nawiedzi najpierw parafie dekanatu bukowskiego, oprócz parafii w Opalenicy, gdzie była tuż przed przerwaniem odwiedzin.

Następnie nawiedzenie będzie się odbywało kolejno w dekanatach: międzychodzkim, wieleńskim, czarnkowskim, wronieckim, pniewskim, przeźmierowskim, Poznań – Winogrady, Poznań – Piątkowo, szamotulskim, obornickim, czerwonackim, Poznań – Nowe Miasto, Poznań – Stare Miasto.

Uroczysta msza święta kończąca nawiedzenie została zaplanowana na niedzielę Chrztu Pańskiego, czyli 9 stycznia 2022 roku w Bazylice Katedralnej w Poznaniu.

JP

Sierpień 2021, Dekanat Bukowski

1 ndz – Buk – rozpoczęcie o godz. 11.30; 2 pn – Wojnowice; 3 wt – Michorzewo; 4 śr – Kuślin; 5 czw – Dakowy Mokre.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News