NewsNOWY TOMYŚL

Martyna i Kinga tworzą prawdziwe dzieła sztuki! Ty też możesz pokazać swój talent i wziąć udział w akcji biblioteki4 min na czytanie

News - Martyna i Kinga tworzą prawdziwe dzieła sztuki! Ty też możesz pokazać swój talent i wziąć udział w akcji biblioteki - myregion

Nowotomyska biblioteka zainicjowała wersję jednego ze swoich cykli pt. biblio-wyszukiwarkatalentow.pl. To propozycja dla osób żyjących z pasją, twórczych i pomysłowych, chcących podzielić się swoimi talentami z innymi. Aby zaprezentować się w bibliotece online, wystarczy jedynie przesłać na maila info@bibliotekant.pl swoją filmową lub fotograficzną prezentację. Bohaterkami pierwszych dwóch odcinków były Martyna Kasperek i Kinga Nożyńska. 

Martynę część osób kojarzy z działań wokół nowotomyskiej biblioteki. Jest magistrem kulturoznawstwa i pracuje jako animator kultury w „Warsztaty Agaty”. W ramach akcji biblioteki pokazała kawałek siebie, związany z szeroko pojętą twórczością artystyczną.

Tworzy odkąd tylko pamięta. Na przestrzeni lat zmieniały się jednak techniki, którymi się posługiwała. Choć malowanie na tkaninie nadal sprawia jej dużo frajdy, aktualnie najlepiej czuje się wśród kredek akwarelowych, zapachu obrabianego drewna oraz stawia pierwsze kroki w digital paintingu. Niedawno założyła stronę na facebooku o nazwie Trzyświaty, na którą serdecznie zaprasza. Co daje jej sztuka?

– Możliwość wyrażenia siebie w nieco inny sposób niż zazwyczaj. Mogę przelać obrazy, powstające w głowie na realny nośnik i podzielić się nimi z innymi. To także doskonały sposób na sprawienie przyjemności przyjaciołom – opowiada Martyna.

Bohaterką drugiego odcinka biblio-wyszukiwarki talentów jest Kinga Nożyńska, która z produktów spożywczych tworzy prawdziwe dzieła sztuki. Gotowanie i robienie bajecznych deserów stało się jej pasją kilka lat temu. Dzisiaj dzieli się swoim kulinarnym światem z innymi, aby mogli oni wraz z nią przeżywać tę przygodę, a może i odkrywać własną kulinarną drogę.

– Prowadzenie instagrama oraz bloga daje mi poczucie spełnienia oraz satysfakcję z możliwości dalszego rozwoju. To głównie tam wystawiam wszystkie przepisy – opowiada Kinga. Podkreśla, że największą radość sprawia jej pieczenie ciasta drożdżowego. Mimo tego, że jest z nim trochę zabawy to bardzo lubi gdy w kuchni coś się dzieje.

– Jest to także ulubione ciasto mojego narzeczonego i to właśnie dla niego najczęściej je piekę – śmieje się Kinga. Dodaje, że uwielbia tradycyjną kuchnię polską oraz włoską i to właśnie one najczęściej goszczą w jej w kuchni. Efekty jej pracy można podziwiać klikając w poniższe linki:

Kuchenne Mecyje

Instagram/kuchennemecyje

opr. ŁR

Podziel się informacją ...
 • 4
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  4
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News