NewsWOLSZTYN

Mandaty będą wyższe. Nowe przepisy komentuje wolsztyńska policja1 min na czytanie

News - Mandaty będą wyższe. Nowe przepisy komentuje wolsztyńska policja - myregion

Prezydent podpisał nowelizację prawa o ruchu drogowym, która zaostrza kary dla łamiących przepisy ruchu drogowego. Nowe zasady wejdą w życie od nowego roku. Za co i ile zapłacimy?

Przykładowo za przekraczanie prędkości o ponad 30 km/h mandat może wynieść nie mniej niż 800 zł. Kara za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu to 1,5 tys. zł. Podobnie za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Jak informuje oficer prasowy wolsztyńskiej policji asp. sztab. Wojciech Adamczyk do 15 grudnia Policjanci na terenie powiatu wolsztyńskiego zatrzymali za przekroczenie prędkości i ukarali ponad 5 tys. 600 kierowców. Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu zatrzymano 24 kierowców, a za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych 14. Większość spraw zakończyła się mandatami. Od 2022 roku kierowcy będą musieli sięgnąć głębiej do portfeli.

Jak podwyżkę kar komentuje wolsztyńska policja? – Do części kierowców pieniądze na pewno przemówią do wyobraźni i zdejmą nogę z gazu. Nie zależnie od tego powinniśmy jednak kierować się rozsądkiem i odpowiedzialnością za siebie i innych uczestników ruchu – mówi Adamczyk.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News