NewsWOLSZTYN

Mamy repertuar wolsztyńskiego kina. Co zobaczymy na dużym ekranie?4 min na czytanie

News - Mamy repertuar wolsztyńskiego kina. Co zobaczymy na dużym ekranie? - myregion

Wolsztyńskie Kino za Rogiem opublikowało dziś repertuar na najbliższe dni. W programie są filmy animowane, wojenne, komedie, dramaty a nawet horror. Repertuar jest więc zróżnicowany i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. 

Repertuar: 

22 lipca

Wyprawa Magellana (2019) – Angel Alonso, godz. 16:00 

Przełęcz ocalonych (2016) – Mel Gibson, godz. 18:00

23 lipca

Jaskiniowiec (2018) – Nick Park, godz. 15:00 

Greenland (2020) – Ric Roman Waugh, godz. 17:00 

Zło we mnie (2015) – Oz Perkins, godz. 19:00

24 lipca

Ocean ognia (2018) – Donovan Marsh, godz. 17:00 

Klub rozwodników (2020) – Michael Youn, godz. 19:00

Szczegółowy opis filmów

WYPRAWA MAGELLANA (2019), film animowany

W 1519 roku Sewillę opuszcza flota pięciu potężnych okrętów z 270 marynarzami pod dowództwem nieustraszonego podróżnika Ferdynanda Magellana. Trzy i pół roku później do tego samego portu wraca już tylko jeden statek z zaledwie kilkunastoma osobami na pokładzie… Wyprawa dookoła świata zakończyła się sukcesem, co jednak wydarzyło się w jej trakcie? Walka z żywiołem oceanu, rajskie wyspy, nieznane plemiona, niespodziewana miłość i wielkie niebezpieczeństwa. Animowana opowieść o śmiałkach, którzy jako pierwsi opłynęli kulę ziemską.

PRZEŁĘCZ OCALONYCH (2016), film wojenny, biograficzny

Po japońskim ataku na Perl Harbour Desmond Doss, jak niemal wszyscy młodzi mężczyźni z jego miasteczka, zaciąga się do armii – jednak nie po to, żeby zabijać wrogów, tylko po to, żeby ratować rannych. Broniąc swoich przekonań, zderzy się z bezdusznością przepisów, pogardą przełożonych i przemocą ze strony kolegów, ale koniec końców uzyska prawo do brania udziału w walkach, bez broni. Niedługo potem ten łagodny, wiecznie uśmiechnięty chłopak, z racji swojej postury nazywany Łodygą, podczas krwawej bitwy o Okinawę wykaże się bezprzykładnym bohaterstwem. Film Mela Gibsona to oparta na faktach, świetnie zrealizowana opowieść o sile człowieczeństwa w godzinie wielkiej próby.

JASKINIOWIEC (2018), film animowany

Sympatyczne plemię epoki kamienia łupanego żyje sobie spokojnie na swojej ziemi do dnia, w którym napada na nie agresywny lud zanurzony już w epokę brązu. Jest jednak szansa na odzyskanie zagarniętej ziemi: o losie podbitego ludu ma zdecydować wynik meczu piłki nożnej – świętej gry, w którą już w zamierzchłej przeszłości grali odlegli przodkowie jaskiniowców.

GREENLAND (2020), film katastroficzny

Naukowcy nie mają wątpliwości: Ziemia nie zdoła uniknąć zderzenia ze zbliżającą się do niej wielką kometą, a jego skutki będą katastrofalne. Wybitny inżynier John Garrity i jego rodzina są w grupie nielicznych wybrańców, którym władze zaoferowały bezpieczne schronienie w położonym na odludziu tajnym bunkrze. Fragmenty rozpadającej się komety zaczynają niszczyć miasta i zabijać tysiące ludzi, świat pogrąża się w chaosie. Dotarcie na miejsce ewakuacji staje się śmiertelnie niebezpiecznym wyzwaniem, tymczasem moment decydującego uderzenia zbliża się nieubłaganie…

ZŁO WE MNIE (2015), horror

W katolickiej szkole dla dziewcząt w Bramford zaczyna się przerwa świąteczna. W opustoszałym internacie pozostają dwie uczennice, Katherine i Rose, których rodzice nie stawili się po odbiór córek. Dziewczyny nie wiedzą, że w niedostępnych podziemiach szkoły obudziły się niebezpieczne demony. Równolegle swoją podróż w kierunku Bramford kontynuuje Joan – tajemnicza kobieta z mrocznym sekretem. Ich losy splotą się w tragiczny sposób.

OCEAN OGNIA (2018), thriller

Amerykański okręt z napędem atomowym dowodzony przez kapitana Joe’ego Glassa dociera do miejsca, w którym w nieznanych okolicznościach zatonęła rosyjska łódź podwodna. Badając kulisy katastrofy, kapitan odkrywa, że incydent nie był dziełem przypadku, ale doskonale zaplanowanym aktem terroru. Stoi za nim zbuntowany rosyjski generał, usiłujący doprowadzić do wybuchu III wojny światowej. Kiedy zdrajcy udaje się porwać prezydenta Rosji, a świat staje na krawędzi katastrofy, Glass razem z odziałem US Navy Seals podejmuje śmiałą próbę odbicia głowy państwa z rąk terrorysty. Od powodzenia ich akcji zależeć będzie los całego globu.

KLUB ROZWODNIKÓW (2020), komedia

Dotkliwie poturbowany przez życie małżeńskie, zdradzony przez swoją ukochaną żonę, Ben odzyskuje wolność, ale nie bardzo wie, co z nią zrobić. Najchętniej płakałby w kącie i wspominał pięć minionych szczęśliwych lat. Na szczęście może liczyć na dawnego kumpla Patricka, dla którego rozwód to istna ucieczka z Alcatraz! Patrick dopiero teraz czuje, że żyje, i tego samego zamierza nauczyć Bena. Założony przez nich Klub Rozwodników to miejsce niekończącej się balangi, gdzie króluje wolna miłość, a długość trwania związku liczy się w godzinach, a nie w latach. Ben okazuje się pojętnym uczniem, jednak gdy pozna pewną uroczą blondynkę, okaże się, że w sercu wciąż jest niepoprawnym romantykiem…

opr. ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News