NakręconeSercePomocy

Mama Karolka z Blinka dziękuje za pomoc. Podsumowujemy zbiórkę nakrętek dla chłopca1 min na czytanie

NakręconeSercePomocy - Mama Karolka z Blinka dziękuje za pomoc. Podsumowujemy zbiórkę nakrętek dla chłopca - myregion

W połowie września ustawiliśmy pierwsze serduszko na plastikowe nakrętki. Stanęło przy siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Rakoniewicach. Wtedy też ruszyła zbiórka dla Karola Kubiaka (14 l.), który od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Chłopiec nie chodzi, nie mówi, samodzielnie nie je i wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Dzięki Waszej pomocy zebraliśmy dla niego tonę nakrętek!

– Dziękujemy za pomoc. To dużo dla nas znaczy – mówi pani Danuta, mama Karola. Podkreśla, że zawiadomiła całą rodzinę i znajomych, żeby zbierali nakrętki i koniecznie wrzucali je do serduszek w gminie Rakoniewice. Pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na rehabilitację chłopca.

Teraz Karol wraz z mamą szykują się do operacji. Jest niezbędna, bo w ubiegłym roku chłopiec nabawił się kontuzji kolana, wskutek czego deformacji ulega też jego stopa. – Na polecenie lekarza Karol od miesiąca przebywa wyłącznie w domu. Nie jeździł do szkoły, mimo że do tej pory jego klasa miała zajęcia. – Chodzi o ograniczenie kontaktów, bo przed przyjęciem do szpitala będziemy mieli testy na koronawirusa – wyjaśnia pani Danuta, ale wcale nie jest jednak pewna, że lecznica w Poznaniu nie zawiesi wykonywania planowych zabiegów i sprawa się odwlecze.

A tymczasem, w kolejnych tygodniach na ternie gminy pojawiły się dwa kolejne serduszka. Jedno koło Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rakoniewicach, a drugie na rynku w Rostarzewie. Razem z tym, które nadal stoi koło OPS-u w Rakoniewicach to już trzy, do których teraz zbieramy nakrętki dla 7-letniej Lilii Lewandowskiej. Dziewczyna także cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

JP

Podziel się informacją ...
 • 2
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  2
  Udostępnienia

Zobacz inne