WOLSZTYN

Mama 17-miesięcznego Wojtusia: Zrobię wszystko, aby pomóc swojemu dziecku2 min na czytanie

WOLSZTYN - Mama 17-miesięcznego Wojtusia: Zrobię wszystko, aby pomóc swojemu dziecku - myregion

To już czwarte dziecko rodziców chłopca. – Zawsze chcieliśmy mieć dużą rodzinę, oboje z mężem mieliśmy trójkę rodzeństwa – wspomina pani Marzena, mama 17-miesięcznego Wojtusia. 

– Mówiłam lekarzom, że czuje mniej ruchów dziecka niż podczas poprzednich ciąż – opowiada. – W 28 tygodniu ciąży z powodu cukrzycy ciążowej trafiłam do diabetologa. To pani doktor zauważyła, że coś jest nie tak. Wkrótce potem okazało się, że Wojtuś ma m.in. rozszczep kręgosłupa z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowie i porażenie kończyn dolnych – tłumaczy pani Marzena. Dodaje, że na operację w łonie było już za późno. 

Chłopiec przyszedł na świat w kwietniu 2019. Od tego czasu rodzina walczy o jego zdrowie. Wojtuś jest cewnikowany co trzy godziny z przerwą na noc. Trzy razy w tygodniu rodzina wiezie go na rehabilitację. – Umysłowo syn rozwija się prawidłowo. Ruchowo jest gorzej, mamy małe szanse na to, że kiedyś będzie chodził – przyznaje jego mama. Zaznacza, że zrobi wszystko, aby pomóc swojemu dziecku. 

Rodzina potrzebuje pomocy. Rehabilitacja kosztuje, podobnie jak sprzęt medyczny. Tylko w najbliższym czasie trzeba kupić ortezy do pionizacji, gorset i pionizator. Rodzice planują też skorzystać z terapii komórkami macierzystymi.

Mimo choroby, Wojtuś jest wesołym i spokojnym dzieckiem. Najbardziej lubi bawić się z rodzeństwem. – Starsza siostra Wojtusia po powrocie z wędkowania z babcią powiedziała kiedyś, że gdyby złowiła złotą rybkę miałaby tylko jedno życzenie. Chciałaby, aby jej braciszek był zdrowy … – milknie pani Marzena. 

Trwa zbiórka pieniędzy dla Wojtusia. Aby pomóc, kliknij TUTAJ. Zbierane są też nakrętki, które można dostarczać rodzinie. Kontakt do pani Marzeny: tel. 721156905 lub 785977772. 

JP

Podziel się informacją ...
 • 197
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  197
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN