NewsWOLSZTYN

Maluchy zamknięte w domach, rodzice w strachu. „Obcy mężczyzna zaczepia nasze dzieci i łapie kobiety za biust”2 min na czytanie

News - Maluchy zamknięte w domach, rodzice w strachu. „Obcy mężczyzna zaczepia nasze dzieci i łapie kobiety za biust” - myregion

Od kilku dni mieszkańcy Nowych Tłok i okolicznych wsi boją się wypuszczać z domów swoje dzieci. Powodem jest obcy mężczyzna w wieku około 30 lat, który systematycznie obserwuje z lasu maluchy bawiące się na podwórkach. Jak mówi nam jedna z mieszkanek Nowych Tłok, mężczyzna był widziany przez kilka osób w lesie przy ścieżce rowerowej łączącej Wolsztyn z Rostarzewem, tuż za skrzyżowaniem z drogą betonową prowadzącą do Nowych Tłok. 

– Tego człowieka widzieli moi sąsiedzi i dzieci. Dzisiaj i kilka dni temu złapał też w parku dwie kobiety za biust, po czym powiedział, że przeprasza, i że musiał. Miał na głowie kaptur i szybko odjechał rowerem – opowiada kobieta. Dodaje, że również dzisiaj jej znajoma była w parku z dwoma dziewczynkami, a mężczyzna pasujący do opisu uśmiechał się i zagadywał dzieci. – Koleżanka zabrała dzieci i uciekła do domu – tłumaczy mieszkanka Nowych Tłok. Mężczyznę próbował wczoraj złapać jeden z mieszkańców, ale bezskutecznie. 

– Jedna z osób, która próbowała do niego podejść, mówiła, że chował twarz, bardzo dziwnie się zachowywał i uciekał. Widziały go też dzieci, które teraz w większości domów we wsi mają zakaz wychodzenia na dwór – opowiada kobieta. Dodaje, że okolica zawsze była bardzo spokojna, a dzieci chodziły sobie między posesjami, bo się znają. Teraz jest panika, bo nikt nie wie, do czego jest zdolny nikomu nieznany tu mężczyzna. 

Jak mówią mieszkańcy, o sprawie powiadomiono policję, która dziś kilkukrotnie była w miejscowości. Mundurowi zajechali również do jednej z rodzin i zrobili w sprawie rozeznanie. O komentarz poprosiliśmy rzecznika komendy w Wolsztynie i czekamy na odpowiedź. Mieszkańcy apelują tymczasem, aby każdy, kto może w sprawie pomóc, kontaktował się z funkcjonariuszami. Z tego, co sami ustalili, mężczyzna był ubrany w jasne spodnie typu „jeans” oraz w pomarańczową bluzkę z krótkim rękawem.

ŁR

Podziel się informacją ...
 • 441
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  441
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News