NewsWOLSZTYN

Mali lechici ze złotą podkową. Młodzi zawodnicy zabłysnęli i pokazali, że mogą wszystko!2 min na czytanie

News - Mali lechici ze złotą podkową. Młodzi zawodnicy zabłysnęli i pokazali, że mogą wszystko! - myregion

Początek stycznia to już tradycyjny okres rozgrywania cyklu turniejów piłki nożnej halowej dla dzieci o złotą podkowę Racotu. Cotygodniowe turnieje organizowane są przez klub PKS Racot i Dawida Dominiczaka. 

W 2021 roku mimo wielu obaw związanych z pandemią udało się już rozegrać pierwsze turnieje, a pozostałe czekają jeszcze na rozstrzygnięcie. Nasz region również ma swoich reprezentantów w walce o złotą podkowę. Dużymi sukcesami w tych turniejach mogą się pochwalić najmłodsi zawodnicy z LPFA Wolsztyn. W sobotę 9 stycznia podopieczni Asi Woźnej z rocznika 2014 zabłysnęli na parkiecie hali w Racocie i wrócili z turnieju ze złotą podkową. W kategorii wiekowej skrzat, którą reprezentuje rocznik 2014 turnieje odbywają się bez tabel, wyników, liczy się głównie duża intensywność gry i zabawa. Mimo wszystko organizatorzy obserwują jak prezentują się najmłodsi zawodnicy i wyróżniają drużyny: niebieską, brązową, srebrną lub najcenniejszą złotą podkową. 

Tego dnia wszystkie „skrzaty” otrzymały złote podkowy prezentując grę na odpowiednim poziomie. Pierwsza część turnieju w kategorii skrzat odbyła się w systemie „Funinio”, czyli gra na 4 małe bramki, która obfituje w wiele ciekawych akcji i buduje kreatywność najmłodszych zawodników. Później chłopcy z rocznika 2014 grali tak jak starsi koledzy już na 2 bramki, 4 zawodników w polu plus bramkarz. Najmłodsi piłkarze LPFA Wolsztyn pokazali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli złotą podkowę. Co więcej był to debiut podopiecznych Asi Woźnej na tak dużym turnieju. Chłopcy spisali się na medal. Dodatkowo jeden z lechitów – Antoni Krysztofiak wypadł najlepiej w teście sprawnościowym i otrzymał tytuł i podkowę najlepszego zawodnika turnieju. 

Kilka dni wcześniej w tym samym turnieju niebieską podkowę wywalczyli nieco starci Lechici, z 2013 rocznika. W ich turnieju wzięło udział aż 10 drużyn, a chłopacy na tle silnych rywali zaprezentowali się bardzo dobrze. To również podopieczni Asi Woźnej. 

MW

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News