NewsREGION

Mali i duzi amatorzy wędkowania łowili Kuźnicy Zbąskiej dla Stasia12 min na czytanie

News - Mali i duzi amatorzy wędkowania łowili  Kuźnicy Zbąskiej dla Stasia - myregion

Wędkarz Rafał Przybyła i sołtys Gościeszyna Kaziemierz Bąk wraz z przyjaciółmi zorganizowali zawody wędkarskie, których celem była zbiórka funduszy na leczenie małego Stasia Odważnego – prawnuka dawnego mieszkańca Gościeszyna. Chłopiec zmaga się z padaczką lekooporną. Stasiowi można pomóc także przekazując wpłaty na zbiórkę siepomaga.pl/odwazniak.

Wczoraj (26.06.) uczestnicy spotkali się w łowisku Stawy Kulesza w Kuźnicy Zbąskiej, które właściciele udostępnili organizatorom zawodów nieodpłatnie. – Zorganizowaliśmy te zawody spontanicznie, chcąc pomóc mamie i babci Stasia w zebraniu funduszy na leczenie dziecka – mówi Rafał Przybyła. – Pan Kulesza udostępnił staw, my zatroszczyliśmy się o symboliczne puchary dla zwycięzców i najmłodszych uczestników – dodaje.

W zawodach uczestniczyło blisko 50 dorosłych wędkarzy oraz dziesięcioro dzieci. Niekwestionowanym zwycięzcą został Tadeusz Dziwisz z Wolsztyna, który złowił łącznie 27,5 kg ryb – same karpie. Drugie miejsce zajął Ireneusz Obiegała z wynikiem 11,5 kg, a trzecie – Dawid Urbański – 10 kg, któremu udało się wyciągnąć m.in. dwa dorodne jesiotry.

W kategorii „największa ryba zawodów” zwyciężył Paweł Karaś. Wyciągnięty przez niego karp ważył 3,75 kg. Drugie miejsce zajął Dawid Urbański i jego ważący 3,5 kg jesiotr, a trzecie – Adam Patalas (3,30 kg.) Jednym z uczestników charytatywnej imprezy był były poseł ziemi wolsztyńskiej, Stanisław Piosik.

Wśród dzieci, które łowiły pstrągi, pierwsze miejsce zajął Igor (0,74 kg), drugie Iga (0,66 kg), a równorzędne trzecie miejsce zdobyli Ada, Tosia i Oliwier (0,62 kg). Wszystkie dzieci biorące udział w zawodach otrzymały od organizatorów pamiątkowe puchary.