NewsREGION

Majowa Noc Muzeów odwołana. W regionie otwarte jest tylko jedno muzeum1 min na czytanie

News - Majowa Noc Muzeów odwołana. W regionie otwarte jest tylko jedno muzeum - myregion

Ośrodki kultury i muzea pozostają cały czas zamknięte. W związku z niepewnością co do zniesienia obostrzeń sanitarnych palcówki te nie planują organizować w tym roku żadnych wydarzeń związanych z Nocą Muzeów.

W 11 województwach zostały otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne, jednak placówki kulturalne są zamknięte nieprzerwanie od kilku miesięcy. Muzea w Wolsztynie i Grodzisku nie są otwarte dla zwiedzających, tak samo Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. Jednostki te pełnią funkcję administracyjną.

Andrzej Chróst z grodziskiego muzeum ( Muzealna Izba Tradycji Ziemi Grodziskiej) wyjaśnia, że ostatnio placówka zajmuje się przygotowaniami do kolejnego już wirtualnego Piwobrania w sieci, które odbędzie się w czerwcu. Pracownicy muzeum wspierają przedsięwzięcie od strony historycznej i poprzez eksponaty. Grodziskie muzeum prowadzi również działalność wydawniczą i regularnie wydaje serię pt:„Grodziska Biblioteczka Regionalisty”. Kustosz informuje, że w kwietniu muzeum wydało 14 już publikację z tej serii. To książka pt: Klasztor i Kościół Franciszkanów w Woźnikach- dzieje, przewodnik, roczniki woźnickie”

Jedyne muzeum w regionie, które zdecydowało się częściowo otworzyć dla zwiedzających to Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu. Jednostka będąca oddziałem Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno- Spożywczego już w najbliższy weekend ( 24-25.04) będzie otwarta dla zwiedzających. Udostępniony zostanie teren muzeum wraz z ekspozycjami plenerowymi. Ekspozycje w pomieszczeniach muzealnych nie będą dostępne. Będą dostępne ścieżki dydaktyczne oraz ekspozycja form artystycznych z wikliny rozmieszczonych po całym terenie muzeum. 

Placówka zaprasza zwiedzających na muzealne spacery również we wszystkie majowe weekendy. W soboty w godz 9-17, w niedzielę w godz 13-18.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News