NewsREGION

Lotnisko jest już otwarte. Teraz informuje o zmianie w rozkładzie lotów2 min na czytanie

News - Lotnisko jest już otwarte. Teraz informuje o zmianie w rozkładzie lotów - myregion

Przez stan epidemii lotnisko w Babimoście przez kilka tygodni było zamknięte. Obsługę lotów pasażerskich wznowiono w czerwcu. Teraz podróżnych czeka zmiana godzin odlotów. Dla pasażerów będą uruchomione po dwa kursy od poniedziałku do piątku i jedno połączenie w niedzielę. – Czyli w sumie z Zielonej Góry do Warszawy odbędzie się 11 rejsów tygodniowo. Rozkład będzie dopasowany do pasażerów, którzy chcieliby w Warszawie czy w Zielonej Górze załatwić sprawy w ciągu jednego dnia. Jeden rejs będzie oferowany rankiem, a drugi – wieczorem – mówi Michał Czernecki, rzecznik prasowy PLL LOT. 

W dni robocze samoloty do Warszawy wystartują o godz. 8.50 i 21.25. Ze stolicy powrócimy o godz. 6.55 lub 19.30. W niedzielę będą zrealizowane tylko wieczorne połączenia do Warszawy i Babimostu. Linie na bieżąco analizują sytuację epidemiologiczną. Przypominają też, jakich zasad należy przestrzegać w trakcie podróży. Kontrolne pomiary temperatury odbywają się już na lotnisku, przy wejściu do terminalu, konieczność zakrywania ust i nosa przez całą podróż – a zatem od wejścia do terminalu do wyjścia z lotniska, włącznie z podróżą w samolocie. A także specjalne systemy kolejek tak ażeby osoby były odgrodzone od siebie. W samolotach są zamontowane filtry HEPA, które zatrzymują do 99 proc. drobnoustrojów z powietrza. Personel pokładowy pracuje w rękawiczkach. Linie będą starały się zautomatyzować tę czynność.

– Naszym celem jest to, ażeby pasażerowie mieli możliwość automatycznej odprawy. Tak, aby ograniczyć kontakt z drugą osobą. Pracujemy chociażby nad kioskami samoobsługowymi na terenie całego kraju oraz nad tym, aby dla jak największej liczby osób była dostępna odprawa internetowa – mówi rzecznik LOT. Zaznacza, że robią wszystko, żeby ta podróż samolotem była jak najbezpieczniejsza i żeby zapewnić pasażerom maksymalny poziom komfortu.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News