NewsREGION

Lockdownu nie będzie. Premier apeluje do protestujących: Skupcie niechęć na mnie, ale chrońcie starszych2 min na czytanie

News - Lockdownu nie będzie. Premier apeluje do protestujących: Skupcie niechęć na mnie, ale chrońcie starszych - myregion

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej, która zakończyła się przed chwilą, poinformował, że rząd chce uchronić się przed całkowitym lockodownem, o którym mówi się od kilku dni. – Ale by się przed tym uchronić, niezbędna jest dyscyplina: dystans, maseczki, higiena – podkreślił Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że sprawa aborcji jest niezwykle ważna, ale „dziś mamy do czynienia z ogromny wyzwaniem, jakim jest epidemia koronawirusa”. 

– Wiosną, kiedy liczba zakażeń była mniejsza, wszyscy czuliśmy dyscyplinę. To pomogło wówczas w znaczący sposób ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Dzisiaj, kiedy zakażeń jest wielokrotnie więcej, podobnie jak zgonów, tej dyscypliny nie utrzymujemy. Dlatego tworzą się kolejne ogniska zakażeń – podkreślił szef rządu. I zaapelował do protestujących: Skupcie swoją niechęć na mnie, na politykach. A nie na tych, którzy przez to mogą być narażeni na zakażenie – zaznaczył Mateusz Morawiecki. 

Szef rządu podkreślił także, że „trzeba zdusić tę drugą falę epidemii, która zaskoczyła całą Europę, jak również Polskę, swoją siłą i liczbą zakażeń”. – Będziemy robić wszystko, aby tę falę opanować, bo to jest dzisiaj zagrożenie numer jeden dla gospodarki, dla Polski – powiedział Morawiecki. 

Do rosnącej liczby zakażeń i zgonów odniósł się także Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Zaapelował, by mając nawet delikatne objawy w postaci kataru, nie lekceważyć ich i zgłosić się do lekarza rodzinnego. – Odpowiedzialność za siebie i innych to dziś podstawa – zaznaczył Adam Niedzielski, który podkreślił też, że państwo przeznacza i będzie przeznaczać duże środki na motywację finansową dla personelu. 

Premier i minister podziękowali także wszystkim lekarzom, ratownikom i wolontariuszom, którzy zgłosili się do pracy w szpitalu utworzonym na stadionie narodowym. I poinformowali, że liczba tzw. łóżek covidowych w całym kraju w przyszłym tygodniu przekroczy 30 tys. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News