NewsNOWY TOMYŚL

Likwidacja łóżek covidowych w szpitalach. Do końca roku w Nowym Tomyślu nie będzie żadnego1 min na czytanie

News - Likwidacja łóżek covidowych w szpitalach. Do końca roku w Nowym Tomyślu nie będzie żadnego - myregion

Do 31 grudnia ma zniknąć 430 łóżek covidowych w lecznicach w całej Wielkopolsce. W tym 44 w szpitalu w Nowym Tomyślu, czyli wszystkie. Opiekę nad chorymi w regionie ma przejąć szpital tymczasowy. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich przygotowano 600 łóżek. Wojewoda Łukasz Mikołajczyk zaznacza, że sytuacja jest dynamiczna. Jeśli po świętach będzie wysyp zachorowań, wygaszane oddziały będą dalej leczyć COVID-19.

– Nie będziemy burzyć infrastruktury, którą przygotowaliśmy, żeby pracować z pacjentami zakaźnymi. Możliwe, że w lutym będzie znowu potrzebna – mówi dyrektor szpitala w Nowym Tomyślu, Tomasz Przybylski. Podkreśla, że obecnie planowe zabiegi są znacznie ograniczone. Sytuację komplikuję też fakt, że u wielu pacjentów, którzy zgłaszają się z innymi problemami niż koronawirus, testy potwierdzają zachorowanie na COVID-19. – Nawet jeżeli łóżek covidowych nie będzie, pacjenci z koronawirusem nie znikną. Szpital dalej będzie funkcjonował w reżimie sanitarnym – zaznacza dyrektor.

Wczoraj (2.12.) wieczorem w szpitalu w Nowym Tomyślu zajętych było 30 z 44 łóżek przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem. Jedna osoba była podłączona do respiratora. Dwa kolejne takie urządzenia były wolne.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News