NewsREGION

Liczbę osób w kwarantannie podbijają Ukraińcy. Ale powodów do niepokoju nie ma1 min na czytanie

News - Liczbę osób w kwarantannie podbijają Ukraińcy. Ale powodów do niepokoju nie ma - myregion

W ciągu ostatniej doby testy potwierdziły zachorowanie na Covid 19 u 1 tys. 208 osób. W całym kraju zmarło 27 osób zakażonych, z czego 20 miało też choroby współistniejące. W całym kraju wykonano 5 tys. 764 testy.

W naszym regionie potwierdzono jeden przypadek zachorowania, w powiecie wolsztyńskim. Bardziej szczegółowe dane też obecnie nie są niepokojące. Przykładowo w powiecie wolsztyńskim w całym wrześniu zachorowało osiem osób, w tym sześć z gminy Przemęt, po jednej z gmin Wolsztyn i Siedlec. W trzecim kwartale – 30 osób (14 z gminy Wolsztyn, 12 z gminy Przemęt, 4 z gminy Siedlec). We wrześniu nie odnotowano żadnego zgonu osoby zakażonej Covid 19, a w trzecim kwartale tego roku zmarła jedna osoba. Hospitalizowana była we wrześniu jedna osoba, w całym trzecim kwartale siedem.

Obecnie na kwarantannie przebywa w powiecie grodziskim 45 osób, w powiecie wolsztyńskim 153 osoby, a najwięcej w powiecie nowotomyskim – 264 osoby. Średnio w kwarantannie przebywa 25 osób dziennie. – Głównie to obywatele ukraińscy, którzy mają taki obowiązek po przekroczeniu granicy. Najczęściej nie są to osoby po kontakcie z chorym – mówi pełniący obowiązki dyrektora wolsztyńskiego sanepidu Piotr Zielonka. kwarantanna trwa 10 dni, chyba że pojawią się objawy i jest konieczność wykonania testu na koronawirusa. kwarantanna nie jest obowiązkowa dla kierowców w transporcie międzynarodowym.

W ciągu ostatniej doby wykonano 42 testy w powiecie nowotomyskim, 40 w powiecie grodziskim i 35 w powiecie wolsztyńskim.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News