NewsREGION

Liczba szkół objętych kwarantanną spadła. Czy po długim weekendzie ta tendencja się utrzyma?1 min na czytanie

News - Liczba szkół objętych kwarantanną spadła. Czy po długim weekendzie ta tendencja się utrzyma? - myregion

Dziś w większości placówek oświatowych trwa długi weekend, bo dyrektorzy wykorzystali tzw. wolny dzień dyrektorski. Ale nie zmienia to faktu, że w wielu szkołach nadal trwają kwarantanny, a gdy kończą się w jednych klasach, to zaczynają w kolejnych.

Tylko ostatniej doby w naszym regionie odnotowanych zostało 68 nowych zakażeń, w tym 35 w powiecie wolsztyńskim, a w grodziskim 25.

Według danych Kuratorium Oświaty ze środy (10.11.) liczba szkół objętych obostrzeniami spadła od ubiegłego piątku (5.11.) z 21 do 12. Najmniej szkół dotyka to obecnie w powiecie nowotomyskim, bo tylko dwie – Liceum Ogólnokształcące na Szczanieckiej i Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opalenicy. W nowotomyskim było też w ciągu ostatnich 24 godzin najmniej nowych zakażeń.

Ale w powicie grodziskim obostrzenia obowiązują w pięciu placówkach. To Zespół Szkół nr 1, Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 4 w Grodzisku oraz podstawówki im. Krzysztofa Żegockiego w Rostarzewie i Marcina Rożka w Jabłonnej, w gminie Rakoniewice.

Najwięcej, bo aż sześć placówek uczy zdalnie w powicie wolsztyńskim. To w dalszym ciągu Przedszkole Publiczne nr 5 oraz Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3 i Szkoła Podstawowa nr 5 w Wolsztynie, Szkoła Podstawowa we Wroniawach, a także Zespół Szkół Zawodowych i Liceum Ogólnokształcące w Wolsztynie.

Jak mówi Magdalena Miczek z Kuratorium Oświaty w Poznaniu, w każdej placówce jest to przeciętnie od 1 do 3 klas, ale bywają też i takie szkoły, gdzie oddziałów objętych kwarantanną jest znacznie więcej.

EI

foto. ilustracyjne

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News