NewsWOLSZTYN

Liceum żegna wieloletniego pracownika. „Potrafił zrobić coś z niczego. Będzie nam go brakowało”2 min na czytanie

News - Liceum żegna wieloletniego pracownika. „Potrafił zrobić coś z niczego. Będzie nam go brakowało” - myregion

Piotr Tomiak przez 42 lata pracował na stanowisku woźnego w wolsztyńskim liceum. Szkoła była jego drugim pracodawcą w życiu, wcześniej przez pięć lat był zatrudniony w Prefbecie – przedsiębiorstwie produkującym wyroby z betonu. Trzy lata temu odszedł na zasłużoną emeryturę. Zmarł wczoraj (17.03.). W styczniu skończył 70 lat.

– Pan Piotr był prawdziwą złotą rączką. Podejmował się różnych napraw w szkole. Potrafił zrobić coś z niczego, był w naszej szkole nie do zastąpienia – mówi dyrektor liceum Katarzyna Lulkiewicz. Wspomina, że gdy została szefową, we wrześniu 2007 roku, w jednej z toalet w szkole pękł wężyk i lała się woda. – Pan Piotr miał intuicję i w sobotę rano wszedł do łazienki, i odkrył awarię. Gdyby woda sączyła się do poniedziałku straty byłyby dużo większe – wspomina Lulkiewicz.

Dyrektor podkreśla, że często robił dużo więcej niż należało do jego obowiązków. Gdy w szkole pojawiła się pierwsza kamera, to właśnie pan Piotr nagrywał pierwsze wydarzenia szkolne. – Dla uczniów był czasami szorstki i wymagający. Chciał, żeby dbali o szkołę, jak o swój dom. Pan Piotr tak robił. Dla nauczycieli był bardzo uczynny – mówi Lulkiewicz. Gdy był na emeryturze nadal prosili go o pomoc. – Znał układ rur w szkole, mogłam zadzwonić nawet w sobotę rano i wszystko wyjaśnił. Przyjeżdżał też ostrzyć noże w kuchni – wspomina i zaznacza, że to małe, ale ważne sprawy.

Pan Piotr miał też swoją pasję, lubił skręcać stare motory. – Podczas jednego z dni patronki postanowiliśmy pokazać go uczniom z innej strony. Opowiadał wtedy o zlotach motocyklistów, na które jeździł po całej Europie – mówi Katarzyna Lulkiewicz.

Msza żałobna za pana Piotra odbędzie się w środę (24.03.) o godz. 9 w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Wolsztynie. O godz. 10.30. zostanie pochowany na cmentarzu przy ul. Lipowej w Wolsztynie.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News