GRODZISKNews

Lewica i Przedwiośnie organizują protest, a burmistrz tłumaczy, dlaczego wycięto drzewa przy przedszkolu1 min na czytanie

GRODZISK - Lewica i Przedwiośnie organizują protest, a burmistrz tłumaczy, dlaczego wycięto drzewa przy przedszkolu - myregion

Przy ulicy Środkowej w Grodzisku Wielkopolskim powstaje nowe przedszkole, parking na około 60 samochodów i zatoczka dla autobusów. Przez inwestycję wycięto dziewięć drzew, a gmina czeka jeszcze na zgodę, by wyciąć dziesiąte. 

Burmistrz Grodziska, Piotr Hojan, tłumaczy, że wycinka była konieczna i zaskakuje go reakcja osób, które są jej przeciwne. – Osoby interesujące się drzewami wiedzą zazwyczaj, że w miejsce wyciętych gmina musi zasadzić nowe – mówi Piotr Hojan. Wyjaśnia, że za dziewięć, które wycięto, pojawi się osiemnaście i przypomina, że kilka lat temu, gdy w okolicy przedszkola powstawał nowe bloki, również wycięto kilka drzew, większych i okazalszych. – Nie pamiętam, aby wtedy tak protestowano – zaznacza burmistrz. Dodaje, że urzędnicy starają się jak mogą, by dbać o zieleń w mieście. Wymienia, że od lat są organizowane akcje sadzenia drzew miododajnych i drzew dla 18-latków. Dzięki ostatniej z akcji co roku pojawia się około 100 nowych drzew. Z podsumowania roku wynika też, że na każde wycięte drzewo gmina sadzi około czterech – pięciu nowych. 

Decyzję o tej wycince wydało starostwo. Drzewa znajdowały się w pasie drogi, dlatego w tym przypadku opinia Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu nie była konieczna. Niemniej decyzja nie podoba się dwóm organizacjom – grodziskiej Lewicy i Przedwiośniu Wielkopolska. Organizują one protest pod hasłem „Tak dla drzew, nie dla bezprawia”. Spotkanie zaplanowano na poniedziałek (10.08.), na godz. 17 przy budowanym parkingu na ul. Środkowej. 

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK