NewsNOWY TOMYŚL

Kuślin zainwestuje w oczyszczalnię ścieków. Remonty pochłoną 700 tys. zł1 min na czytanie

News - Kuślin zainwestuje w oczyszczalnię ścieków. Remonty pochłoną 700 tys. zł - myregion

Gmina otrzymała 400 tys. zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych, jako jedna z niewielu w regionie. Pieniądze będą przeznaczone na dostosowanie oczyszczalni ścieków tak, by mogła ona przyjmować odpady również Głupoń i Trzcianki. Jak mówi Artur Bąk, kierownik Zakładu Obsługi Komunalnej w Kuślinie, dzięki pozyskanemu wsparciu wykonane będą niezbędne remonty i modernizacje obiektu. – Zamierzeniem jest również wymiana strategicznych urządzeń technicznych na bardziej wydajne, co przełoży się na niższe zużycie energii – tłumaczy Artur Bąk. Podkreśla, że ta w dziale kanalizacji stanowi znaczący koszt i przekłada się na jednostkową cenę odbioru ścieków. 

– Dofinansowanie, które otrzymała gmina, w znaczącym stopniu przyspieszy proces „odmłodzenia” części stałych i wyposażenia technicznego, które nieprzerwanie pracują od ponad 16 lat, czyli od dnia oddania obiektu do użytku – wyjaśnia kierownik ZOK-u. Zwraca on również uwagę, że obecnie gmina Kuślin jest na finiszu budowy zbiorczego systemu odprowadzania ścieków ścieków z Głupoń i Trzcianki, który obejmie prawie 200 gospodarstw domowych. – Dlatego przyznane gminie pieniądze są potwierdzeniem, że gmina dąży do zapewnienia mieszkańcom dostępu do infrastruktury technicznej niezbędnej w codziennej egzystencji – podsumowuje Artur Bąk. 

W ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych Kuślin starał się o 506 tys. 281 zł dofinansowania, a dostał 400 tys. zł. Ta kwota nie pokrywa kosztów całej inwestycji. Jej wartość oszacowano na 739 tys. 832 zł. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News