NewsNOWY TOMYŚL

Kurierzy się gubią, a nawigacja głupieje. Sołtys Glinna: Chcemy to uporządkować2 min na czytanie

News - Kurierzy się gubią, a nawigacja głupieje. Sołtys Glinna: Chcemy to uporządkować - myregion

Glinno okala Nowy Tomyśl niemal z każdej strony. Wieś od lat się rozrasta, ale jest ewenementem. Bo w numeracji domów nie sposób się połapać. A i nawigacja na niewiele się zdaje, bo na ogół „głupieje” już po kilku minutach. To problem dla służb i kurierów. I choć policja zapewnia, że upomina mieszkańców, to wielu nadal nie ma tabliczki z numerem na budynku. 

Jak mówi sołtys Glinna Estera Friedrich, czasami dzwonią do niej mieszkańcy, którzy pytają, czy otrzymają tabliczkę z numerem budynku. – Ale to nie w mojej gestii, bo z funduszu sołeckiego nie mogę na to wydatkować pieniędzy – tłumaczy sołtys. Wyjaśnia, że tabliczkę każdy musi kupić sam, a problem z numeracją istnieje od dawna. Dlaczego? – Budowane są kolejne domy i by uniknąć kompletnego chaosu, oznaczane są istniejącym już numerem i kolejną literą alfabetu – mówi Estera Friedrich. Wyjaśnia, że kroki w sprawie rozwiązania problemu poczyniła gmina ustawiając na jej wniosek tabliczki kierunkowe. Nie rozwiązują one jednak kompleksowo problemu, dlatego burmistrz Włodzimierz Hibner chce przyłączyć część Glinna do Nowego Tomyśla. 

W ocenie burmistrza przyłączenie części miejscowości i wyznaczenie tam ulic rozwiązałoby problem. – To jednak długotrwała procedura, a ostateczną decyzję podejmuje Rada Ministrów. Wcześniej muszą odbyć m.in. konsultacje z mieszkańcami. I teraz jesteśmy przed tym etapem – wyjaśnia Włodzimierz Hibner. Potwierdza to Estera Friedrich, która liczy na to, że mieszkańcy poprą pomysł przyłączenia części Glinna do Nowego Tomyśla. – Dziś jednak trudno powiedzieć, kiedy to nastąpi – przyznaje sołtys. 

Za brak tabliczki na budynku grozi grzywna. Jak mówi st. sierż. Mariusz Majewski z nowotomyskiej policji, do tej pory nikogo w Glinnie nie ukarano. Nie oznacza to jednak, że Policjanci mieszkańców nie upominają. – Robimy to, a zwłaszcza teraz, kiedy sprawdzamy, czy osoby skierowane na kwarantannę faktycznie przebywają w domu – podkreśla Majewski. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News