GRODZISKNews

Kultura wirtualnie. Koncerty pokazy i warsztaty, a jutro Mikołajki1 min na czytanie

GRODZISK - Kultura wirtualnie. Koncerty pokazy i warsztaty, a jutro Mikołajki - myregion

Rakoniewicki Ośrodek Kultury w czasie pandemii działalność przeniósł do strefy online. Zamiast tradycyjnej zabawy andrzejkowej odbył się pokaz iluzji, zamiast Mikołajek w hali widowiskowo-sportowej odbędzie się pokaz świąteczny online. Warsztaty świąteczne w tym roku również odbyły się w innej formie – pracownicy rozwieźli uczestnikom materiały i chętni wykonywali te stroiki w domach, po czym wysyłali zdjęcia do ROK-u.

ROK publikuje filmiki dla dzieci z Klubu Malucha, na którym animatorka, prowadząca na co dzień te zajęcia w ROK-u, śpiewa i prowadzi zabawy dla maluszków. W Andrzejki po raz pierwszy w przestrzeni online odbył się „Interaktywny pokaz iluzji dla dzieci” w wykonaniu mieszkańca Rakoniewic, iluzjonisty Piotra Szumnego. Pokaz cieszył się dużym powodzeniem, rodzice nadsyłali zdjęcia dzieci ćwiczących sztuczki wraz z iluzjonistą.

Ośrodek Kultury zaproponował dzieciom zabawę plastyczną, w której dzieci zostały poproszone o stworzenie pracy plastycznej pt. ”Choinka na rakoniewickim rynku” i wysłanie zdjęcia pracy do 10 grudnia na adres mailowy sekretariat@rokrakoniewice.pl. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymają świąteczne upominki. Tradycyjny koncert świąteczny w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Rostarzewa, który co roku odbywał się 25 listopada w kościele w Rostarzewie również odbędzie się w wirtualnej przestrzeni.

– W same Mikołajki zapraszamy wszystkich na stronę internetową ośrodka kultury – mówi dyrektor Gizela Ziółkowska. W sieci bowiem odbędzie się spotkanie z Mikołajem i świąteczny pokaz artystyczny. Początek 6 grudnia o godz. 16. 

AS

Podziel się informacją ...
 • 21
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  21
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK