REGION

Kto z kim zagra? Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podał podział na grupy3 min na czytanie

REGION - Kto z kim zagra? Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podał podział na grupy - myregion

Jak co roku wiele drużyn czeka na informację o tym, kto z kim zagra w najbliższym sezonie. W tym roku przyszło czekać na to aż do lipca. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podał jednak podział na grupy jakie obowiązywać będą w sezonie 2020/2021. Przypomnijmy, iż z uwagi na pandemię ten sezon będzie nieco inny. W poprzednim nie było spadków, ale były awanse. Dlatego ligi są bardziej liczniejsze. 

W V lidze zespoły z naszego regionu znalazły się w grupie drugiej. Grom Wolsztyn, Orkan Chorzemin i Płomień Przyprostynia zmierzą się z Akademią Piłkarską Reissa, Gromem Plewiska, Kanią Gostyń, Koroną Piaski, Lipnem Stęszew, Partią Buk, Piastem Poniec, PKS-em Racot, Pogonią Śmigiel, Promieniem Krzywiń, Przysławem Poznań, Rawią Rawicz, Sokołem Pniewy, Stellą Luboń oraz Wiarą Lecha Poznań. Rozgrywki wystartują 1 sierpnia. Podobnie jak w poprzednim sezonie, awans bezpośredni wywalczy mistrz każdej grupy, a wicemistrzowie wraz z jedną drużyną z IV ligi będą rywalizować w dwustopniowych barażach (jednomeczowe) o jedno miejsce w wyższej lidze. Ponadto, po sezonie 2020/21 nastąpi redukcja liczebności lig do wyjściowej liczby 16 zespołów w grupie.

Jeśli chodzi o klasę okręgową, nasze drużyny znalazły się w grupie czwartej. Dąb Kębłowo, Gwiazda Siedlec, Huragan Michorzewo, Nasza Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, Promień Opalenica, Orzeł Granowo, Sokół Kaszczor, TS Gminy Kamieniec będą rywalizować z Brenewią Wijewo, Gromem Czacz, Koroną Wilkowice, LZS Wronczyn, NKS Niepruszewem, Orkanem Konarzewo, Sokołem Duszniki, Spójnią Strykowo, Wielkopolską Komorniki. Bezpośrednią promocję wywalczą mistrzowie poszczególnych grup, a wicemistrzowie utworzą (w wyniku losowania) trzy pary barażowe. Większa będzie liczba drużyn spadających, na co wpływ będą miały większe liczby spadków w wyższych ligach, a także redukcja liczebności Klas Okręgowych po sezonie do wyjściowej liczby 16 drużyn na grupę. Rozpoczęcie sezonu w “Okręgówce” zaplanowano na 8 sierpnia.

Rozgrywki A klasy to 9 grup w skali całego województwa. Wszystkie drużyny z naszego regionu rywalizować będą w grupie 5. Zagrają tutaj: Czantoria Gościeszyn, Karpik Kopanica, Korona Bukowiec, NAP Nowy Tomyśl, Obra Zbąszyń, Ogrol Sielinko, Orzeł Rostarzewo, Pieczarka Wielichowo, Pogoń Lwówek, Rywal-Klon Mochy, Sokół Rakoniewice, Sokół Wroniawy, Wicher Strzyżewo, Znicz Obra. Bezpośrednią promocję wywalczą dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Spadną co najmniej dwa zespoły z każdej grupy. Należy się jednak spodziewać dużo większej relegacji ze względu na spadki z wyższych lig. Rozpoczęcie sezonu w Klasie A zaplanowano na 15 sierpnia.

W klasie B nasze drużyny także znalazły się w grupie 5. Zagrają tutaj: Błędno Nądnia, Błyskawica Jaromierz, Borusja Boruja Kościelna, Dąb Bolewice, Grom Zębowo, Huragan Łomnica, Orzeł Łowyń, Piast Jabłonna, Płomień II Przyprostynia, SAM Jastrzębsko Stare, Sokół Orkan Chobienice, Tęcza Tuchorza, TS 05 Nowy Tomyśl. Awans do Klasy A łącznie wywalczy 18 zespołów – po dwie najlepsze ekipy z grup liczniejszych (1-8), a także mistrzowie grup siedmiozespołowych (9-10). Rozpoczęcie sezonu w Klasie B zaplanowano na 15 sierpnia. 

MP

Podziel się informacją ...
 • 10
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  10
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w REGION