NewsREGION

Kto wygra Wielkopolską Superligę Liceów? Rywalizują m.in. uczniowie z liceum w Wolsztynie i Grodzisku1 min na czytanie

News - Kto wygra Wielkopolską Superligę Liceów? Rywalizują m.in. uczniowie z liceum w Wolsztynie i Grodzisku - myregion

Rozgrywki właśnie ruszają. Zmierzą się w niej 24 najlepsze wielkopolskie licea. To aż 576 uczniów podzielonych na 8-osobowe zespoły, którymi opiekuje się 72 nauczycieli. Uczniowie rywalizują w trzech ligach przedmiotowych – język angielski, historia, matematyka. Turniej będzie trwał do kwietnia przyszłego roku.

Transmisje lig realizowane są ze studia multimedialnego zlokalizowanego w siedzibie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. W szkołach z kolei zostały zainstalowane zestawy wideokonferencyjne zakupione ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, za pomocą których szkoła będzie się łączyć na żywo z pozostałymi uczestnikami rozgrywek. Superliga finansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, realizowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. we współpracy z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

W rozgrywkach wezmą udział licea z Poznania, Rawicza, Wrześni, Konina, Leszna, Puszczykowa, Kościana, Chodzieży, Piły, Pleszewa, Złotowa, Śremu, Ostrzeszowa, Obornik, Czarnkowa, Koła, Swarzędza, Jarocina i Gniezna oraz Liceum Ogólnokształcące z Wolsztyna i I Liceum Ogólnokształcące w Grodzisku Wielkopolskim.

JP

Na zdjęciu pierwszy mecz w Super lidze historycznej. Reprezentanci grodziskiego ogólnika zmierzy się z uczniami z II LO Poznań, LO Kościan, LO Pleszew, LO Ostrzeszów i LO Czarnków. Uczniowie z Grodziska odnieśli pierwszy sukces i wygrali ex aequo z II LO Poznań. Kolejna runda już 18 listopada.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News