NewsWOLSZTYN

Kto strzela we Wroniawach? Mieszkaniec znalazł kule i szuka sprawiedliwości2 min na czytanie

News - Kto strzela we Wroniawach? Mieszkaniec znalazł kule i szuka sprawiedliwości - myregion

67-letni mieszkaniec podwolsztyńskich Wroniaw jest zbulwersowany faktem, że ktoś strzela w okolicach jego domu. Na swojej posesji, na dachu należącego do niego budynku gospodarczego, znalazł podczas sprzątania dwie srebrno – szare matowe kule. Wszystko wskazuje na to, że więcej nie było. Jak twierdzi mężczyzna, dach budynku jest płaski, więc jeśli inne spłynęłyby z deszczem, to musiałyby znaleźć się pod rynną. – Niczego nie znalazłem – mówi.

– Nie wiem co to jest i skąd się wzięło na dachu, ale z nieba nie spadło – twierdzi zdenerwowany mieszkaniec Wroniaw, który nie wie kto, z czego i po co strzela w kierunku jego domu. Mieszka tylko z żoną, ale wychodzą na podwórko, więc obawia się, że zbłąkany pocisk może kiedyś zrobić im krzywdę, ale choć domaga się sprawiedliwości nie zamierza sprawy zgłosić ani na policję ani do straży miejskiej.

– Pokazałem to znajomemu policjantowi i myśliwemu, ale stwierdzili, że to nie śrut. Nie są to także kulki z łożyska, bo są zdecydowanie zbyt zbyt lekkie – mówi mężczyzna, a wszystko wskazuje na to kulki mogą pochodzić z zabawkowego pistoletu. Choć te najczęściej są pomarańczowe lub żółte, to dwa srebrno-szare okazy są tej samej wielkości, a jedynie wystrzelenie ich mogło je donieść na dach budynku.

– Chcę jednak zaapelować do osoby, która strzelała, by tego nie robiła lub do rodziców dziecka, które strzelało, by wytłumaczyli mu, że to może być niebezpieczne i nie wolno strzelać do ludzi i w kierunku miejsc, gdzie w każdej chwili może się pojawić jakiś człowiek. Poza tym nie życzę sobie zaśmiecania mi posesji – podkreśla mieszkaniec Wroniaw. I dodaje, że w okolicy jego domu mieszka tylko jedno małżeństwo z dziećmi w wieku szkolnym. Starszą dziewczynką i młodszym chłopcem.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News