NewsWOLSZTYN

Kto rozpoznaje te psy? Policja szuka właściciela mieszańców, które pogryzły dziecko1 min na czytanie

News - Kto rozpoznaje te psy? Policja szuka właściciela mieszańców, które pogryzły dziecko - myregion

Problemy techniczne spowodowały, że dopiero tuż przed godz. 15 wolsztyńska policja otrzymała zdjęcia psów, które zaatakowały wczoraj (17.11.) 11-lettniego Bartka z Solca. Do zdarzenia doszło na stadionie w Mochach na oczach trenerów, kolegów chłopca i ich rodziców.

Akcja odławiania zwierząt trwała do późnych godzin nocnych. Jeszcze dziś rano pracownica schroniska mówiła, że są to dwa owczarki niemieckie i podjęte zostaną próby identyfikacji psów na podstawie ewentualnych tatuaży lub chipów.

Po przesłaniu zdjęć nie ma jednak najmniejszych wątpliwości, że nie są to psy rasowe i szukanie tatuaży jakiegokolwiek związku kynologicznego, w tym jedynego zrzeszonego w międzynarodowej organizacji kynologicznej i uznawanego w świecie Związku Kynologicznego w Polsce, nie ma najmniejszego sensu.

Obydwa psy to ewidentnie mieszańce. Można przypuszczać, że pilnowały obejścia albo terenu jakiegoś zakładu oraz że szukanie u nich chipów również okaże się bezowocne. Pozostaje dobrowolne przyznanie się właściciela lub rozpoznanie zwierząt przez osoby postronne, które je wcześniej widziały je na jakiejś posesji.

Dochodzenie w sprawie prowadzi wolsztyńska policja. Zdarzenie może być zakwalifikowane jako spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, a właścicielowi zwierząt może grozić nawet więzienie więzienia. Jego znalezienie jest priorytetem. Osoby, które rozpoznają psy powinny bezzwłocznie poinformować o tym policję. W przeciwnym razie będzie to ciche przyzwolenia na brak odpowiedzialności wszystkich właścicieli za ich wałęsające się czworonogi i kolejne takie zdarzenia w przyszłości.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News