EXTRA

Kto jeszcze pamięta Pakę w Karpicku? Kiedyś młodzież tutaj tańczyła, a za kilka lat będzie się uczyć?2 min na czytanie

EXTRA - Kto jeszcze pamięta Pakę w Karpicku? Kiedyś młodzież tutaj tańczyła, a za kilka lat będzie się uczyć? - myregion

Obiekt Paka w Karpicku już od wielu lat stoi pusty. Dyskoteka, która ponad 10 lat temu była miejscem zabawy dla wielu osób, dziś jest obiektem zapomnianym. Mieszkańcy są już zniecierpliwieni tym faktem.

Pomysł jest. W Karpicku wszyscy jednym głosem mówią, iż w tym miejscu najlepiej byłoby stworzyć… szkołę. – Mamy budynek, mamy także duży teren. Ludzie uciekają z miasta na wieś, samo Karpicko dużo na tym zyskuje. Rozrastają się także okoliczne miejscowości. Co więc za tym idzie placówka w tym miejscu byłaby idealna – mówi sołtys Karpicka, Krzysztof Rozynek.

Temat ten był wiele razy podejmowany także w gminie. Jednak z uwagi na obecną sytuację, pewne sprawy zostały przesunięte na inne czasy. A i w przypadku oświaty istnieją jeszcze inne priorytety. Burmistrz i rada nigdy nie mówiły temu pomysłowi nie, jednak żadnych konkretów na razie nie ma.

Ważne jednak aby temat przypominać co jakiś czas. W końcu lata lecą, dyskoteki nie ma i nie będzie, a teren pod szkołę nadaje się idealnie. Na razie jako Karpicko czekamy na swoją kolej. Pomysły mamy i chcemy, aby budynek nadal był użyteczny dla mieszkańców – dodaje Krzysztof Rozynek.

Podobny pomysł na zagospodarowanie obiektu ma także gmina Wolsztyn. Pomysł jest, plany są, nieznana jest jednak data realizacji. – Z uwagi na bliskość budynku szkoły naturalne byłoby, aby w tym miejscu zrobić klasy oraz miejsce do nauki. Obecnie jednak wszystkie środki oświatowe inwestujemy w istniejące ośrodki, tak aby te były dostosowane do obowiązujących norm – mówi Tomasz Spiralski, zastępca burmistrza Wolsztyna.

Dyskoteka w Karpicku funkcjonowała w latach 1999-2009. Przez lata zmieniała ona swoją nazwę, jednak początkowo był to jeden z najpopularniejszych klubów house w naszym regionie.

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w EXTRA