REGION

Kto i kiedy wróci do gry? Znamy daty wiosennych rozgrywek1 min na czytanie

REGION - Kto i kiedy wróci do gry? Znamy daty wiosennych rozgrywek - myregion

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował harmonogram, który był zagadką i ciekawił wiele piłkarskich klubów z naszego regionu. Teraz już wszystko wiemy. Zespoły zaczną rywalizować w marcu 2021. 

Najwcześniej do gry wrócą mężczyźni. Runda rewanżowa PROEKO IV ligi rozpocznie się 6 marca i potrwa aż do 20 czerwca. Również w pierwszy weekend marca rozgrywki będzie kontynuować RED BOX V liga. To ważne informacje dla reprezentujących nasz region w tej klasie zespołów, między innymi: Płomień Przyprostynia, Orkan Chorzemin, Grom Wolsztyn. 

Klasa okręgowa śladami wyższych lig także rozpocznie rundę wiosenną 6 marca. Zarówno w V jak i w okręgowej lidze spotkania zostały zaplanowane także na Wielką sobotę oraz „majówkę” i Boże Ciało. W IV lidze te terminy są zarezerwowane na ewentualne zaległe, przekładane mecze. W klasie okręgowej mecze rozgrywać będzie między innymi: Dyskobolia Grodzisk, Sokół Kaszczor, Dąb Kębłowo, Płomień Opalenica, Gwiazda Siedlec czy Huragan Michorzewo.

PROTON A klasa, w której liderem jest NAP Nowy Tomyśl do gry powróci 20 marca. Najpóźniej do gry dołączą zawodnicy B klasy. Grupa 1,2,3,4 oraz 6 wiosenne zmagania rozpocznie dopiero 27 marca. 

Panie grające w III lidze wracają do gry 27 marca i rywalizować będą podobnie jak mężczyźni, do 20 czerwca. Najpóźniej do gry włączą się zawodniczki z IV ligi, które zaczną rundę rewanżową dopiero 10 kwietnia a zakończą najszybciej, bo już 13 czerwca. 

Teraz, kiedy już wszystkie seniorskie drużyny z naszego regionu znają harmonogram gier w rundzie wiosennej, śmiało i precyzyjnie mogą tworzyć odpowiednie plany treningowe i okres przygotowawczy z uwzględnieniem meczów kontrolnych.

MW

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w REGION