GRODZISK

Ksiądz proboszcz zamknął kościół i odwołał msze święte. „Miałem kontakt z osobą zarażoną koronawirusem”1 min na czytanie

GRODZISK - Ksiądz proboszcz zamknął kościół i odwołał msze święte. „Miałem kontakt z osobą zarażoną koronawirusem” - myregion

Proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Wilkowie Polskim, ksiądz Marek Smólski, poinformował dziś, że miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. W związku z tym został objęty kwarantanną do 19 maja i zdecydował o zawieszeniu wszelkich kontaktów na probostwie, zamknięciu kościoła, odwołaniu mszy świętych i nabożeństw. Jak tłumaczy duchowny, intencje mszalne przyjęte na ten czas będą odprawiane na probostwie. Z kolei intencje zarezerwowane, ofiary na daninę diecezjalną i sprzątanie kościoła, można wrzucać do skrzynki pocztowej przy probostwie. – Po wyjęciu korespondencji skrzynka będzie dezynfekowana – zapewnia ks. Marek Smólski. 

Kościół w Wilkowie Polskim nie jest jedynym, który jest zamknięty z powodu kwarantanny. W niedalekim Śmiglu sytuacja jest podobna. Na kwarantannę skierowano wszystkich duchownych z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej. Księża mieli mieć kontakt z klerykiem pochodzącym z tego miasta, u którego wykryto koronawirusa. W związku z tym, do 17 maja msze święte w dni powszednie księża będą odprawiać w swoich mieszkaniach o godz. 18. Parafia nie podaje aktualnie, o jakich godzinach i czy będą odprawiane msze w weekendy. Informuje za to, że świątynia została już zdezynfekowana. 

Izolacja księży była również konieczna m.in. w kościele w Czapurach w Wielkopolsce, gdzie jako szafarz pracował mężczyzna zarażony koronawirusem. Był to mąż pierwszej śmiertelnej ofiary Covid-19 w Polsce. Kwarantannie poddawani są także duchowni z niektórych parafii w Poznaniu.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK