NewsNOWY TOMYŚL

Ks. Tomasz Sobolewski nie będzie proboszczem w Nowym Tomyślu. Znamy nazwisko następcy2 min na czytanie

News - Ks. Tomasz Sobolewski nie będzie proboszczem w Nowym Tomyślu. Znamy nazwisko następcy - myregion

Od 1 sierpnia ks. Tomasz Sobolewski nie będzie już proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu. Jak ustaliliśmy, obejmie parafię we wsi Koziegłowy w powiecie poznańskim, w gminie Czerwonak. Nie udało nam się skontaktować z ks. Sobolewskim, a w biurze parafialnym powiedziano nam, że decyzja kurii zostanie ogłoszona na niedzielnej mszy świętej. Wiemy natomiast, kto zastąpi duchownego, który z Nowym Tomyślem był związany od 2011 roku. 

W połowie wakacji największą nowotomyską parafię obejmie ks. Krzysztof Ratajczak, który obecnie jest proboszczem parafii pw. Wszystkich Świętych w Otorowie. Wcześniej był związany z parafiami w Poznaniu, a także w Gostyniu i Kościanie, a pochodzi z Chodzieży. Jak mówi nam duchowny, parafia w Otorowie jest pierwszą, gdzie pełni funkcję proboszcza. Ks. Ratajczak przyznaje też, że decyzją o zmianie jest zaskoczony. – Nie spodziewałem się tego – mówi, ale podkreśla, że jest otwartym człowiekiem. – Nowa parafia to nowe zadania, nowe wyzwania. Na pewno jest to większa parafia niż ta, w której jestem obecnie – zauważa duchowny. Przyznaje, że był w Nowym Tomyślu i wskazuje, że jednym z zadań będzie pewnie dokończenie remontu świątyni. – Ale sądzę, że z Bożą pomocą damy radę – uśmiecha się ks. Krzysztof Ratajczak, który z parafią w Otorowie związany jest od sześciu lat. I wykonał tam kilka znaczących prac. Założył oświetlenie, utwardził teren wokół kościoła, wyremontował dzwonnicę. W tym roku obchodzi 20-lecie ślubów kapłańskich, które przyjął 26 maja 2001 roku. 

Ks. Tomasz Sobolewski służy w Nowym Tomyślu od 2011 roku. Wcześniej był duszpasterzem w parafii św. Alberta w Wojnowicach (od 2006 roku), a zanim tam trafił był wikarym w Obornikach Wielkopolskich, Śremie, Buku, Wieleniu n. Notecią i Poznaniu. 

ŁR

Na zdjęciu ks. Tomasz Sobolewski podczas manifestacji przed kościołem w sierpniu ubiegłego roku.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News