GRODZISKNews

Kradł i kradł, teraz wpadł. Policjanci podsumowali, że straty idą w tysiące1 min na czytanie

GRODZISK - Kradł i kradł, teraz wpadł. Policjanci podsumowali, że straty idą w tysiące - myregion

Grodziscy Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali kierowcę opla, który zatankował paliwo na jednej z grodziskich stacji i nie płacąc uciekł w kierunku drogi krajowej nr 32. Okazało się, że ma na koncie kradzież w sumie ponad 700 litrów paliwa, którego wartość oszacowano na kwotę kilku tysięcy złotych.

W środę (6.10) około godz. 21.30 grodziscy Policjanci zostali powiadomieni przez pracownika jednej z grodziskich stacji paliw o mężczyźnie, który zatankował ponad 195 litrów paliwa i nie uiszczając opłaty uciekł w kierunku Rakoniewic drogą krajową nr 32. Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali kierowcę opla combo, który wewnątrz pojazdu przewoził kanistry pełne paliwa.

W trakcie czynności policyjnych na jaw wyszły inne kradzieże tego mężczyzny. Okazało się bowiem, że dzień wcześniej młody mieszkaniec powiatu poznańskiego ukradł paliwo na dwóch stacjach znajdujących się w Kościanie i na terenie powiatu kościańskiego. Następnego dnia dokonał kradzieży paliwa na jednej ze stacji w Wolsztynie. Ostatecznie ten proceder zuchwałych kradzieży przerwali grodziscy Policjanci. Sposób działania sprawcy na każdej ze stacji był niemalże taki sam. Tankował paliwo nie tylko do auta, ale również do przygotowanych przez siebie baniaków.

Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Funkcjonariusze odzyskali znaczną część skradzionego paliwa, które wróciło do właścicieli. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim mężczyzna został objęty dozorem policyjnym, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za popełnione kradzieże kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK