NOWY TOMYŚL

Koronawirus w urzędzie i ośrodku kultury. Sanepid ujawnia, ile osób choruje, a księża odwołują perygrynację obrazu2 min na czytanie

NOWY TOMYŚL - Koronawirus w urzędzie i ośrodku kultury. Sanepid ujawnia, ile osób choruje, a księża odwołują perygrynację obrazu - myregion

Jak informowaliśmy wcześniej, w gminie Kuślin na głucho zamknięta jest biblioteka gminna i ośrodek kultury, a w urzędzie gminy od piątku obowiązuje rotacyjny system pracy zdalnej. Urząd jest zamknięty dla mieszkańców do odwołania. Wójt Mieczysław Skrzypczak nie chciał rozmawiać o powodach tej decyzji. Mirosława Łuczak Bąbelek, zastępca powiatowego inspektora sanitarnego w Nowym Tomyślu mówi jednak, że w gminie Kuślin zakażonych jest dwóch pracowników urzędu. W ubiegłym tygodniu pozytywny test na Covid 19 otrzymał także proboszcz parafii pw. NMP i Wszystkich Świętych w Michorzewie i o jednym przypadku zakażenia informował Gminny Ośrodek Kultury w Kuślinie odwołując wszystkie imprezy i zamykając się do niedzieli (18.10.) Tymczasem jak poinformowała dziś (12.10.) Mirosława Łuczak – Bąbelek, w GOK-u zakażonych jest kila osób. – W stosunku do ogólnej liczby pracowników, sporo – podkreśla.

Łącznie na terenie gminy Kuślin zakażenie potwierdzono jak dotąd u kilku osób. – Nie jest to liczba zatrważająca, ale najwyraźniej wójt uznał za stosowne podjąć takie właśnie działania prewencyjne – wyjaśnia Mirosława Łuczak – Bąbelek. W całym powiecie nowotomyskim są dziś 62 potwierdzone aktywne przypadki zachorowań, na Covid 19, a kwarantanną objętych jest 676 osób.

W związku z zachorowaniami na Covid 19 w gminie Kuślin, ks. Krystian Sammler, koordynator nawiedzenia w Archidiecezji Poznańskiej poinformował, że wziąwszy pod uwagę zalecenia sanitarne, po konsultacji z proboszczami zawieszona została peregrynacja Matki Bożej. Obraz miał w środę i czwartek (14 – 15.10.) dotrzeć do parafii w Kuślinie i Michorzewie. – W tym czasie Ikona Jasnogórska zostanie przewieziona do Domu Prowincjalnego Sióstr Elżbietanek w Poznaniu – wyjaśnia ks. Sammler. – W piątek (16.10.) nastąpi wznowienie peregrynacji w parafii w Wojnowicach – dodaje.

EI

Podziel się informacją ...
 • 11
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  11
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL