NewsREGION

Koronawirus u jednego z kierowników instytucji podległych gminie i sanitariusza ze szpitala1 min na czytanie

News - Koronawirus u jednego z kierowników instytucji podległych gminie i sanitariusza ze szpitala - myregion

Dyrektor wolsztyńskiej lecznicy Karol Mońko potwierdza, że pracownik transportu sanitarnego jest zakażony COVID-19. Początkowo przebywał w izolacji domowej, skąd został przetransportowany do szpitala w Poznaniu. Z kolei burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis przyznaje, że zakażony jest jeden z kierowników instytucji podległych gminie.

Napływają też kolejne złe wiadomości w sprawie osób zakażonych. Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj (15.10.), że w szpitalu w Poznaniu zmarło pięć osób z koronawirusem. W tym dwóch mieszkańców powiatu wolsztyńskiego. To dwaj mężczyźni 35 – letni i 83 – letni.

W Wielkopolsce wykryto kolejne zakażenia u 835 osób. Według raportu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu koronawirusa ma kolejnych 20 mieszkańców powiatu wolsztyńskiego, 12 powiatu nowotomyskiego, w tym jedno dziecko, i 8 powiatu grodziskiego. Jedna osoba z powiatu wolsztyńskiego przebywa w szpitalu w Poznaniu, pozostali są w izolacji domowej.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 12 tys. 989 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 5 tys. 471 to przypadki aktywne. 397 osób zmarło, a 7 tys. 109 wyzdrowiało.

Od jutra (16.10.) urząd wojewódzki zmienia sposób sporządzania raportów dotyczących zakażeń. Niedostępne będą informacje dotyczące płci i wieku chorych. Nowa formuła wyklucza także informacje o hospitalizacji. Podawane będą jedynie liczby potwierdzonych zakażeń w poszczególnych powiatach.

JP

Podziel się informacją ...
 • 10
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  10
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News