NewsREGION

Koronawirus oszczędza policję. “Mamy maseczki, dezynfekujemy ręce, stosujemy się do zasad”1 min na czytanie

News - Koronawirus oszczędza policję. “Mamy maseczki, dezynfekujemy ręce, stosujemy się do zasad” - myregion

U żadnego z funkcjonariuszy w trzech komendach – Wolsztynie, Grodzisku i Nowym Tomyślu nie potwierdzono dotychczas koronawirusa. Jak tłumaczą rzecznicy, to efekt ostrożności i stosowania się do reżimu sanitarnego.

W trzech komendach pracuje blisko 320 funkcjonariuszy. Wykrycie koronawirusa choćby u jednego z nich mogłoby poważnie utrudnić pracę komendy. – Dlatego dobrą informacją jest ta, że do tej pory, odpukać, nikt się nie zaraził – mówi kom. Kamil Sikorski, rzecznik policji w Grodzisku. Wyjaśnia również, że z uwagi na brak jakichkolwiek objawów mogących świadczyć o potrzebie wykonania testu w grodziskiej jednostce testów nie przeprowadzano. Sikorski zwraca też uwagę, że wielu policjantów zrezygnowało z wyjazdów na wakacje i przestrzega reżimu sanitarnego. Wyjaśnia, że to jeden z powodów, dla którego u nikogo nie stwierdzono dotychczas wirusa.

W podobnym tonie wypowiada się st. sierż. Mariusz Majewski, rzecznik komendy w Nowym Tomyślu, gdzie zatrudnionych jest łącznie 135 funkcjonariuszy. Majewski mówi, że maseczki czy środki do dezynfekcji są podstawą, a Policjanci dbają, by o tym pamiętać. Co prawda w ubiegłym tygodniu 4 przebywało na zwolnieniach lekarskich, ale nie były one spowodowane zakażeniem.

Taka sama sytuacja jest na komendzie w Wolsztynie. Służbę pełni tam 93 mundurowych i wszyscy, wyłączając tych, którzy poszli na zwolnienie, są zdrowi. Asp. sztab. Wojciech Adamczyk, rzecznik jednostki, precyzuje jednak, że zwolnienia, podobnie jak w Nowym Tomyślu, nie są podyktowane stricte koronawirusem. Mogą łączyć się jedynie z tym, że część rodziców dzieci, które chodziły do placówek, gdzie wykryto wirusa, przebywa na kwarantannie. Taką decyzję podjął sanepid i mogła ona objąć także kilku policjantów. 

ŁR

Podziel się informacją ...
 • 34
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  34
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News