FOTONewsWOLSZTYN

Kopia Obrazu Jasnogórskiego w Wolsztynie, tłumy wiernych na rynku. Rozpoczęły się uroczystości5 min na czytanie

FOTO - Kopia Obrazu Jasnogórskiego w Wolsztynie, tłumy wiernych na rynku. Rozpoczęły się uroczystości - myregion

Maryja w kopii Obrazu Jasnogórskiego jest już w Wolsztynie. Po godz. 17 rozpoczęły się uroczystości, procesja przeszła na rynek, gdzie przywitano Matkę Bożą. Na rynku i wokół zgromadziły się setki wolsztynian, przedstawiciele duchowieństwa i władz. Głos zabrał m.in. ks. proboszcz Sławomir Majchrzak oraz burmistrz Wojciech Lis. Po oficjalnym przywitaniu zebrani przeszli do kościoła, gdzie rozpoczęła się msza święta pod przewodnictwem biskupa Damiana Bryla. Następnie odbędzie się czuwanie (godz. 19), Apel Jasnogórski (godz. 21), znów czuwanie (godz. 22) i nabożeństwo dziękczynne za wiarę przodków i wspomnienie polskich świętych i ich umiłowanie Maryi. O godz. 24 odprawiona zostanie Pasterka Maryjna w intencji powołań.

W czwartek (10.09.) w Farze modlitwa róż różańcowych i czuwania mieszkańców kolejnych miejscowości: Wolsztyna, Tłok, Niałka Wielkiego, Berzyny i Powodowa. O godz. 7 msza święta, godzinę później msza święta dla młodzieży, o godz. 9 dla dzieci, o godz. 10 modlitwa różańcowa, następnie msza ze specjalnym błogosławieństwem chorych, starszych i w podeszłym wieku. Później pieśni maryjne, litania loretańska i Anioł Pański, następnie czuwanie wiernych. Po nim kolejna msza (dla małżonków i rodziców z małymi dziećmi oraz matek w stanie błogosławionym, godz. 13.30), czuwanie, koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 15.45 msza dziękczynna za nawiedzenie oraz poświęcenie obrazów Matki Bożej Jasnogórskiej do naszych mieszkań i domów.

Uroczystości zakończy liturgia pożegnania Maryi, następnie obraz zostanie przekazany do parafii pw. św. Józefa Opiekuna Kościoła Świętego w Wolsztynie.

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w FOTO