NewsWOLSZTYN

Kopia Obrazu Jasnogórskiego w Wolsztynie. Parafia podaje szczegóły, będzie procesja, msze święte i czuwanie1 min na czytanie

News - Kopia Obrazu Jasnogórskiego w Wolsztynie. Parafia podaje szczegóły, będzie procesja, msze święte i czuwanie - myregion

Parafia pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie podała szczegóły nawiedzenie Maryi w kopii Obrazu Jasnogórskiego. Poprzedzi je nabożeństwo oczekiwania, które odbędzie się w środę (9.09.) o godz. 16.50. Następnie na wolsztyński Rynek przejdzie procesja, a w przywitaniu obrazu wezmą udział przedstawiciele miasta, parafii i ks. proboszcz, Sławomir Majchrzak. Na godz. 18 zaplanowano uroczystą mszę świętą pod przewodnictwem biskupa Damiana Bryla. Następnie odbędzie się czuwanie (godz. 19), Apel Jasnogórski (godz. 21), znów czuwanie (godz. 22) i nabożeństwo dziękczynne za wiarę przodków i wspomnienie polskich świętych i ich umiłowanie Maryi. O godz. 24 odprawiona zostanie Pasterka Maryjna w intencji powołań.

W czwartek (10.09.) w Farze modlitwa róż różańcowych i czuwania mieszkańców kolejnych miejscowości: Wolsztyna, Tłok, Niałka Wielkiego, Berzyny i Powodowa. O godz. 7 msza święta, godzinę później msza święta dla młodzieży, o godz. 9 dla dzieci, o godz. 10 modlitwa różańcowa, następnie msza ze specjalnym błogosławieństwem chorych, starszych i w podeszłym wieku. Później pieśni maryjne, litania loretańska i Anioł Pański, następnie czuwanie wiernych. Po nim kolejna msza (dla małżonków i rodziców z małymi dziećmi oraz matek w stanie błogosławionym, godz. 13.30), czuwanie, koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 15.45 msza dziękczynna za nawiedzenie oraz poświęcenie obrazów Matki Bożej Jasnogórskiej do naszych mieszkań i domów.

Uroczystości zakończy liturgia pożegnania Maryi, następnie obraz zostanie przekazany do parafii pw. św. Józefa Opiekuna Kościoła Świętego w Wolsztynie. 

opr. ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News