NewsWOLSZTYN

Kopia Obrazu Jasnogórskiego dziś we Wroniawach, jutro w Solcu Nowym. Znamy szczegóły nawiedzenia2 min na czytanie

News - Kopia Obrazu Jasnogórskiego dziś we Wroniawach, jutro w Solcu Nowym. Znamy szczegóły nawiedzenia - myregion

Nawiedzenie Jasnogórskiej Ikony Matki Bożej we Wroniawach i Solcu Nowym rozpocznie się dzisiaj o godz. 17 od czuwania przed przyjęciem Matki Bożej. Kolumna pojazdów z Cudownym Obrazem przyjedzie z Moch przez Solec, dalej Wroniawy ulicą Wolsztyńską, Dworcową i Nową do ulicy Polnej. Przyjęcie obrazu planowane jest o godz. 17.30 na skrzyżowaniu ulic Polnej i Nowej, a po nim odbędzie się procesja do kościoła. Na godz. 18 zaplanowano mszę świętą powitalną, której będzie przewodniczył ks. biskup Szymon Stułkowski, który wygłosi również kazanie. 

Od godz. 19.30 czuwanie młodych, szczególnie przygotowujący się do bierzmowania oraz młodzieży szkół średnich. O godz. 20.15 różaniec – część radosna, o godz. 21. Apel Jasnogórski, które poprowadzi ojciec paulin, kustosz obrazu. Od godz. 21.30, o godz. 23 modlitwa wdzięczności zmarłym za dar przekazania wiary, a o godz. 23.30 różaniec – część światła.

O północy rozpocznie się msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z udziałem księży pracujących dawniej w parafii i pochodzących z parafii. W czwartek (3.09.) od godz. 1 do 7 czuwanie modlitewne dla mieszkańców Wroniaw. Od godz. 7 godzinki, o godz. 8 msza św. dla chorych i ludzi w podeszłym wieku oraz sakrament chorych. Przewodniczyć będzie ojciec paulin. O godz. 9 pożegnanie obrazu we Wroniawach i przejazd do Solca Nowego. 

Powitanie w sąsiedniej miejscowości o godz. 9.30, o godz. 10 msza św. dla chorych i ludzi w podeszłym wieku z sakramentem chorych. Przewodniczyć będzie ojciec paulin. O godz. 11 modlitwa indywidualna, o godz. 12 Anioł Pański i różaniec – część bolesna. O godz. 12.30 msza św. z błogosławieństwem niemowląt, dzieci przedszkolnych oraz matek w stanie błogosławionym. O godz. 13.30 czuwanie modlitewne – Matki Różańcowe i Ojcowie Różańcowi, o godz. 14.30 modlitwa indywidualna, o godz. 15 koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.15 różaniec – część chwalebna, a o godz. 16 msza św. na pożegnanie obrazu. Przewodniczyć będzie ks. proboszcz Sławomir Ratajczak. Podczas mszy odbędzie się zawierzenie Maryii obydwu parafii. 

O godz. 17.15 zaplanowano wyjazd do parafii pw. św. Bartłomieja w Kębłowie (ok. 9 km) Trasa przejazdu wiedzie przez Solec Nowy, Solec, ul. Szkolna, ul. Wolsztyńska, Stradyń do Kębłowa.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News