NewsREGION

Konkursy na dyrektorów szkół. Część gmin je zorganizowała, w innych decydował włodarz1 min na czytanie

News - Konkursy na dyrektorów szkół. Część gmin je zorganizowała, w innych decydował włodarz - myregion

Wakacje to dla uczniów i nauczycieli czasu odpoczynku, ale też czas kiedy gminy ogłaszają konkursy na dyrektorów, jeżeli dotychczasowym kończą się kadence.

W gminie Siedlec były dwa konkursy. Szkołą w Tuchorzy kolejną kadencję będzie zarządzać Małgorzata Sobel. Zmiany szykują się w Kopanicy. W ramach naboru nikt się nie zgłosił, dlatego wójt będzie musiał podjąć decyzję o powierzeniu obowiązków dyrektora placówki. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy dotychczasowa szefowa szkoły postanowiła zmienić pracę.

Konkursy na dyrektorów dwóch szkół odbyły się też w Grodzisku Wielkopolskim. Zmian nie ma. Szefem szkoły podstawowej nr 4 dalej będzie Karol Hoffman, a szkoły podstawowej nr 2 Beata Kalinowska.

Niektóre gminy rozwiązały sprawę inaczej. – Przepisy związane z pandemią dają mi możliwość nie organizowania konkursu i powierzenia obowiązków na kolejne pięć lat dotychczasowemu dyrektorowi – mówi burmistrz gminy Wielichowo, Honorata Kozłowska. Taka sytuacja miała miejsce w przedszkolu w Śniatach. Szefową placówki nadal będzie Lidia Frąckowiak.

Na podobne rozwiązanie zdecydował się też burmistrz Rakoniewic Gerard Tomiak. Konkursów w dwóch placówkach, gdzie dyrektorom skończyły się kadencję nie będzie. Iwona Bartkowiak dalej będzie szefem w przedszkolu w Rakoniewicach, a Aldona Bobińska w szkole podstawowej w Rostarzewie. – Burmistrz nie podjął jeszcze decyzji czy przedłuży kadencję na całe pięć lat – mówi zastępca Arkadiusz Pawłowski.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News