NewsNOWY TOMYŚL

Konkurs rozstrzygnięty, dwa kluby bez pieniędzy. Nie dostosowały się do nowego regulaminu2 min na czytanie

News - Konkurs rozstrzygnięty, dwa kluby bez pieniędzy. Nie dostosowały się do nowego regulaminu - myregion

Urząd Miejski w Nowym Tomyślu poinformował o rozstrzygnięciu drugiego konkursu na dotacje dla klubów sportowych. Do ośmiu organizacji trafi 70 tys. zł. Dwie nie otrzymają wsparcia. Powodem odrzucenia wniosków są błędy formalne i merytoryczne. Tak twierdzi komisja, której przewodziła wiceburmistrz Grażyna Pogonowska. 

Wsparcia nie otrzyma Nowotomyski Klub Biegacza „Chyży”, a także Uczniowski Klub Sportowy „Jastrząb”. W przypadku pierwszego klubu wskazano, że nie oświadczył on, czy wobec niego nie toczy się żadne postępowanie sądowe. – Zaistniały błąd merytoryczny nie podlega możliwości skorygowania. Ponadto okres realizacji zadania jest niezgodny z ogłoszeniem konkursowym – czytamy w uzasadnieniu decyzji o odrzuceniu wniosku. 

W przypadku drugiego klubu urząd podał, że we wniosku były błędy w wyliczeniach wkładu własnego. Ponadto, podobnie jak w przypadku klubu biegacza, Uczniowski Klub Sportowy „Jastrząb” również nie oświadczył, czy nie toczy się wobec niego postępowanie sądowe. Tym samym obydwie organizacje nie otrzymają z gminnej kasy ani złotówki. 

Pieniądze dostaną: Uczniowski Klub Sportowy „Korona” (1 tys. 500 zł z 5 tys. 900 zł, o które klub wnioskował), Ludowy Klub Sportowy „Korona” Bukowie (9 tys. zł z 15 tys. zł), Klub Sportowy Solid Sport z Leszna (2 tys. zł z 8 tys. zł), Miejski Klub Sportowy „Kangur” (12 tys. zł z 27 tys. 560 zł), Klub Sportowy „SAM” (3 tys. zł z 13 tys. 290 zł), Uczniowski Klub Sportowy „Dream Team” (17 tys. zł z 40 tys. zł), Gminna Szkółka Piłkarska (12 tys. zł z 28 tys. zł) oraz Międzyszkolny Klub Sportowy „Gromy” (13,5 tys. zł z 29,5 tys. zł). 

Przypomnijmy, że zmiany w regulaminie ubiegania się o dotacje, które wprowadził burmistrz Włodzimierz Hibner budzą wątpliwości wojewody, który kwestionuje uchwałę w tej sprawie. Radczyni prawna reprezentująca wojewodę wskazała w piśmie przesłanym do nowotomyskiego urzędu miejskiego, że zastrzeżenia budzi w szczególności przepis mówiący o tym, że o pieniądze nie mogą starać się kluby, wobec których toczy się postępowanie sądowe. Radczyni stwierdza, że jest on wydany bez podstawy prawnej. Takim klubem jest Nowotomyska Akademia Piłkarska. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News