GRODZISKNews

Konkurs na logo rady młodzieżowej. Znamy nazwisko zwycięzcy, który wykonał projekt2 min na czytanie

GRODZISK - Konkurs na logo rady młodzieżowej. Znamy nazwisko zwycięzcy, który wykonał projekt - myregion

Samuel Jaszyk, uczeń 3 klasy technikum w Grodzisku Wlkp. wziął udział w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miejski i został zwycięzcą. Uczestnicy konkursu mieli zaprojektować logo dla powstającej młodzieżowej rady gminy. Technika była dowolna, liczył się pomysł i nawiązanie do tematu młodzieży i Grodziska. Samuel stworzył trzy wersje swojego pomysłu, po konsultacjach z szefem agencji, w której od niedawna pracuje wybrał jedną z nich i wysłał do oceny.

– Stworzyłem logotyp, który poprzez koronę nawiązuje do Grodziska Wielkopolskiego, jest w nim też grafika przypominająca uśmiechniętą twarz, która symbolizuje radosną młodzież, bo myślę, że młodzi ludzie lubią się śmiać i cieszyć życiem – tłumaczy również z uśmiechem Samuel. To nie jest jego pierwszy konkurs, jego praca dotycząca wiosennej abstrakcji uzyskała kilka miesięcy temu drugą lokatę w konkursie zorganizowanym przez CK Rondo. Jak mówi te nagrody cieszą go niezmiernie, czuje się szczęśliwy, a jego radość dzieli z nim rodzina i koledzy ze szkoły. 

– To, że moja praca podoba się innym jest dla mnie bardzo ważne, to mnie utwierdza w tym, że wybrałem dobry zawód -podkreśla grodziszczanin. Samuel uczy się w klasie grafiki komputerowej i poligrafii, a od niedawna dorabia jako grafik w agencji Lightmoon w Grodzisku Wlkp. Właściciel agencji reklamowej dawny nauczyciel Samuela, Remigiusz Stopa widząc jego zaangażowanie na zajęciach i pasję zaproponował mu dodatkową pracę grafika w swojej firmie. 

– Jestem wdzięczny za tę propozycję, bo teraz już w pracy uczę się jeszcze szybciej i coraz lepiej mi idzie. Przekonuję się z każdym dniem, że swoją przyszłość zwiążę z grafiką, bo ona mnie pasjonuje. A teraz mogę korzystać z pomocy pana Remigiusza i doskonalić się w nowych programach – tłumaczy początkujący grafik. Jak podejrzewa, dzięki temu, że koledzy dowiedzieli się o jego wygranej informacja o powstaniu młodzieżowej rady gminy dotarła do większej liczby młodych osób w mieście. – Niektórzy już zastanawiają się, jak przygotować się do wyborów, a ja mogę być dumny, że będzie ich reprezentować logo mojego autorstwa – kończy z uśmiechem Samuel Jaszyk.

AS

GRODZISK - Konkurs na logo rady młodzieżowej. Znamy nazwisko zwycięzcy, który wykonał projekt - myregion
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK