NewsREGION

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich. Patronuje mu Małżonka Prezydenta RP1 min na czytanie

News - Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich. Patronuje mu  Małżonka Prezydenta RP - myregion

Organizatorem Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP jest Kancelaria Prezydenta RP, a jego pomysłodawczynią jest sama Agata Kornhauser – Duda. Adresowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich, a jego celem jest promocja i prezentacja działalności KGW. Chętne Koła muszą do wtorku (23.03.) przesłać swoje zgłoszenia wraz dwuminutowym filmem prezentującym Koło i jego osiągnięcia.

W ramach dwuetapowego konkursu wyłonione zostaną najlepsze w Polsce Koła Gospodyń Wiejskich, których działalność związana z podtrzymywaniem i utrwalaniem rodzimego folkloru, tradycji i obyczajów regionalnych, wychowywaniem młodego pokolenia w poszanowaniu tradycyjnych wartości, wspieraniem rozwoju przedsiębiorczości kobiet czy pielęgnowaniem historii, przyczynia się do budowania lokalnych więzi wspólnotowych oraz rozwoju tożsamości regionalnej.

Etap wojewódzki odbędzie się w formule online i wyłoni 16 Kół – po jednym z każdego województwa, które zostaną zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego. Ten planowany jest jako wydarzenie stacjonarne na 19 czerwca w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Otrębusach. Tematem przewodnim etapu ogólnopolskiego Konkursu będą regionalne zwyczaje oraz obrzędy ślubne i weselne.

Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Dożynek Prezydenckich w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Szczegóły konkursu i regulamin znajdziecie TUTAJ. Dziewczyny, do boju!

EI

fot. Archiwum redakcji, Turniej KGW – Wolsztyn 2019. KGW Niałek Wielki

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News