NewsWOLSZTYN

Koniec żywota wieży ciśnień. Remontu nie będzie1 min na czytanie

News - Koniec żywota wieży ciśnień. Remontu nie będzie - myregion

W sierpniu ubiegłego roku okazało się, że wieża ciśnień przy ul. Marcina Rożka pękła w dwóch miejscach na wysokości ok. 32 metrów. Jak informował wtedy Mateusz Ziomek z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Wolsztynie pęknięcia miały długość ok. 20 centymetrów. Awaryjnie obniżono poziom wody poniżej pęknięć. Na tę chwilę to nie powodowało trudności, ale na wiosnę, gdy mieszkańcy zużywają więcej wody, bo wykorzystują ją np. do podlewania ogródków, sytuacja może się pogorszyć. Istnieje ryzyko, że ciśnienie wody będzie niższe w mieszkaniach na górnych kondygnacjach budynków, a nawet może jej zabraknąć.

Urzędnicy rozważali remont. Fachowcy oszacowali koszt prac, które trzeba przeprowadzić na ok. 2 mln zł. – W tej sytuacji we wrześniu ubiegłego roku zdecydowaliśmy o całkowitym wyłączeniu wieży, która nie będzie już remontowana – mówi prezes PGK w Wolsztynie Maciej Ganowicz. Obecnie wszyscy mieszkańcy gminy Wolsztyn zaopatrywani są w wodę z ujęcia we Wroniawach, dlatego trwają tam prace mające na celu zwiększenie efektywności. – Modernizujemy pompownie – wyjaśnia Ganowicz.

Instalacja ma być gotowa w połowie kwietnia. Najpóźniej pod koniec miesiąca powinna zacząć działać. – Prace wykonujemy z własnych środków. Nie znam jeszcze końcowych kosztów, ale na pewno będą dużo mniejsze niż remont wieży – wyjaśnia prezes PGK. Zaznacza, nowej wieży nie będą budować, bo takiego rozwiązania na nowych sieciach wodociągowych się nie stosuję. Co dalej ze starą wieżą? Decyzji jeszcze nie zapadła.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News