NewsREGION

Koniec. Uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje. To był wyjątkowy rok szkolny4 min na czytanie

News - Koniec. Uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje. To był wyjątkowy rok szkolny - myregion

Dzisiaj (25.06.) oficjalnie zakończył się rok szkolny, podczas którego, ze względu na pandemię, uczniowie spędzili w murach szkół zaledwie trzy miesiące. Pozostałe siedem uczyli się zdalnie. Zakończenie roku też wyglądało inaczej niż zwykle.

W Szkole Podstawowej nr 2 w Wolsztynie nie było jednego wspólnego apelu. Rano na boisku spotkali się absolwenci – uczniowie ósmych klas, żeby odebrać świadectwa zakończenia szkoły. Z kolei o godz. 10 uroczyste zakończenie mieli uczniowie klas pierwszych, którym towarzyszyli rodzice. Pozostałe klasy spotkały się w salach ze swoimi wychowawcami i tam odebrali świadectwa.

Dla dyrektor Lucyny Bobińskiej i jej zastępców – Andrzeja Magdansa oraz Hanny Kani to ostatnie zakończenie roku w roli dyrektorów. Po 30 latach pracy Lucyna Bobińska postanowiła nie kandydować na kolejną kadencję. Jak zapowiedziała, 1 września przekaże fotel dyrektora Aleksandrze Nowak. Podkreśliła jednak, że cała trójka dyrektorów dalej będzie uczyć w placówce.

Wakacje rozpoczęło dzisiaj 2 tys. 853 uczniów z gminy Wolsztyn, w tym 347 ósmoklasistów. W gminie Nowy Tomyśl w szkołach publicznych na zakończenie roku przyszło 2 tys. 602 uczniów podstawówek prowadzonych przez samorząd i 215 uczniów szkół prywatnych. 326 uczniów odebrało dyplomy ukończenia szkoły. Z kolei w gminie Grodzisk Wielkopolski wakacje zaczęło 1 tys. 878 uczniów, z czego 54 uczniów szkół niepublicznych. Szkołę podstawową ukończyło 211 ósmoklasistów.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News