NewsWOLSZTYN

Kończy się remont saun mokrych na wolsztyńskiej pływalni. Po otwarciu będzie drożej2 min na czytanie

News - Kończy się remont saun mokrych na wolsztyńskiej pływalni. Po otwarciu będzie drożej - myregion

Kompleksowa modernizacja sauny parowej i solankowej rozpoczęła się w połowie grudnia. – Zdarliśmy praktycznie wszystko i zrobiliśmy od nowa – mówi Jarosław Inda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wolsztynie. Zamontowano nowe instalację, ocieplenie i oczywiście nowe płytki.

Ponowne otwarcie saun jest planowane od 2 stycznia. W kompleksie znajdują się jeszcze sauny suche, które są w dobrym stanie i nie potrzebowały remontu. Od nowego roku o 1,5 zł wzrośnie cena za korzystanie z saun. Do tej pory trzeba było zapłacić 7 zł za 20 minut. Każda kolejna minuta kosztowała 35 groszy, teraz to będzie 45 groszy.

Jak wyjaśnia dyrektor Inda na podwyżkę złożyły się trzy czynniki. – Rosnące ceny mediów, czyli ciepła i energii elektrycznej oraz koszty samego remontu – mówi dyrektor. Pracę w saunie to nie jedyne modernizację, których ostatnio udało się dokonać. Wymieniono też oświetlenie na hali basenowej na bardziej ekonomiczne oraz odświeżono salkę fitness, która będzie teraz mogła pełnić też rolę sali konferencyjnej.

JP

FOTO: MOSiR w Wolsztynie

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News