REGION

Komunie w Wolsztynie we wrześniu, w Grodzisku dopiero w październiku. A w Nowym Tomyślu?1 min na czytanie

REGION - Komunie w Wolsztynie we wrześniu, w Grodzisku dopiero w październiku. A w Nowym Tomyślu? - myregion

Księża podczas dzisiejszych mszy świętych podają dziś daty komunii świętych, które z powodu epidemii nie odbędą się w maju. Niektórzy proboszczowie proszą jednak o kontakt rodziców, którym zależy na dotrzymaniu terminu. Tak jest m.in. w przypadku parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Grodzisku. Spotkanie w tej sprawie z rodzicami zaplanowano na wtorkowy wieczór. Pozostałe dzieci mają przystąpić do sakramentu 11 i 18 października. 

W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu ogłoszono dziś, że dokładne daty komunii, ale i bierzmowania zostaną podane później. Same uroczystości odbędą się natomiast nie wcześniej, jak we wrześniu i październiku. 

W kościele pw. św. Mateusza w Opalenicy nowy termin komunii to 27 września. Natomiast w parafii św. Józefa w tym mieście dzieci mają przystąpić do sakramentu siedem dni wcześniej.

A w Wolsztynie? W parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej uroczystość dla dzieci z Tłok zaplanowano na 13 września. Dla uczniów „trójki” na 20 września, a dla dzieci ze szkoły nr 1 na 27 września. Proboszcz ks. Sławomir Majchrzak podkreślił jednak, że warunkiem jest powrót dzieci do szkoły. Dodał, że istnieje możliwość przystąpienia do komunii indywidualnie w czasie wakacji, ale należy z nim wcześniej ustalić szczegóły. 

W parafii pod wezwaniem św. Józefa w Wolsztynie komunie zaplanowano na 20 i 27 września. Proboszcz ks. Piotr Bartkowiak podkreślił jednak, że terminy mogą się zmienić. 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w REGION