GRODZISKNews

Komornik wszedł na konta spółdzielni. Mieszkańcy są zbulwersowani i żądają od prezesa wyjaśnień1 min na czytanie

GRODZISK - Komornik wszedł na konta spółdzielni. Mieszkańcy są zbulwersowani i żądają od prezesa wyjaśnień - myregion

Nawet 200 tys. zł długu może mieć Spółdzielnia Mieszkaniowa w Rakoniewicach, która zarządza mieszkaniami przy ul. Cmentarnej. Lokatorzy informują, że dług to zaległość względem Związku Międzygminnego Selekt, który odbiera od nich śmieci. Szefowa tego Związku, Dorota Lew Pilarska, mówi nam, że od 2018 roku prowadzona jest w Spółdzielni windykacja. 

– Były próby porozumienia, rozłożenia płatności na raty, ale umowa nie była dotrzymywana. Dlatego sprawą zajmuje się komornik – wyjaśnia Lew – Pilarska. Przyznaje, że nie wie obecnie, jaką kwotę udało się wyegzekwować, ale na pewno jakieś pieniądze z kont Spółdzielni pobrano. Mieszkańcy są zbulwersowani i żądają od prezesa wyjaśnień. Ten jednak nie tylko nic nie wyjaśnia, ale i nie odbiera telefonu. Jedna z lokatorek mówi nam, że na osiedlu od lat nie ma remontu, a termomodernizacja, na którą można było otrzymać duże pieniądze unijne, przeszła koło nosa. Co więcej, ludzie płacą też dużo za gaz i nie wiedzą dlaczego. – Od prezesa usłyszeliśmy kiedyś, że to taryfa biznesowa – pomstują. 

Zrezygnowani lokatorzy poprosili i pomoc burmistrza Rakoniewic, Gerarda Tomiaka. Ten wyjaśnia nam, że urząd w tej sprawie nie jest stroną, ale poruszy problem na spotkaniu Związku Międzygminnego Selekt. Przyznaje również, że od dawna przychodzą do niego mieszkańcy bloków przy Cmentarnej i proszą o interwencje. – Dlatego nie można tego tak zostawić – podkreśla burmistrz. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK