NewsWOLSZTYN

Komornik sparaliżował moją firmę i zablokował wszystkie konta. A chodziło o… 600 zł2 min na czytanie

News - Komornik sparaliżował moją firmę i zablokował wszystkie konta. A chodziło o… 600 zł - myregion

Robert Bachorski prowadzi firmę transportową w Kopanicy. Jeden ze zleceniodawców w ostatniej chwili odwołał zamówienie. Pracownicy byli już na miejscu, gotowi do załadunku towaru. Przedsiębiorca z gminy Siedlec zdecydował się pójść do sądu, żeby odzyskać chociaż poniesione koszty, czyli ok. 1 tys. zł.

– Kilka razy stawiałem się w sądzie, ale sprawa się nie odbyła. Powodem była np. choroba sędziego. Na ostatnią rozprawę nie pojechałem. Zapadł wyrok, którego nie znałem – mówi Bachorski. Za to w piątek (12.02.) dowiedział się, że komornik zablokował wszystkie konta firmy, jest ich ponad 30. – Zadzwoniłem do banku, żeby zapytać o co chodzi. Mogli mi tylko powiedzieć, że to nakaz komornika – mówi Bachorski, który jeszcze tego samego dnia skontaktował się z urzędnikiem.

Okazało się, że przedsiębiorca ma do zapłacenia ok. 600 zł. – Nie dowiedziałem się za co. Poinformowano mnie, że zgodnie z prawem zablokowano konta i tego samego dnia wysłano do mnie pismo w tej sprawie. Na stronie komornika znalazłem ich numer konta bankowego z adnotacją, że znajduję się w Banku Zachodnim WBK SA 1 O w Wolsztynie. Gdzie jest taki bank? – pyta Bachorski. W sierpniu 2018 roku bank zmienił szyld i od tamtej chwili nazywa się Santander Bank. – Numer konta jest dobry i pieniądze trafią do adresata, ale skoro oczekuję się, że ja będę przestrzegał prawa, to tym bardziej powinien to robić komornik przy sądzie – mówi Bachorski. Pokazuje wydruk ze strony urzędnika, który zrobił w piątek. Godzinę później informacja była już zmieniona.

Przedsiębiorca dokumenty od komornika dostał we wtorek (16.02.). Dowiedział się z nich, że przegrał sprawę i musi zapłacić 317 zł tytułem zwrotu kosztów za adwokata strony pozywającej. Wyrok zapadł 1 grudnia ubiegłego roku. Do tego komornik doliczył m. in. opłatę egzekucyjną. Jeszcze w piątek Bachorski wpłacił pieniądze i konta firmowe zostały odblokowane.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy Krzysztofa Pietrzyka, rzecznika prasowego Krajowej Rady Komorniczej. Czekamy na odpowiedź.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News