NewsNOWY TOMYŚL

Trwa zbiórka na zakup protezy i rehabilitację dla strażaka. O pomoc prosi także komendant PSP1 min na czytanie

News - Trwa zbiórka na zakup protezy i rehabilitację dla strażaka. O pomoc prosi także komendant PSP - myregion

– Pan Andrzej Łepski, to były funkcjonariusz pożarnictwa z 30-letnim stażem. Zakup podstawowej protezy ortopedycznej, częściowo umożliwiłby mu powrót do normalnego, codziennego funkcjonowania. Możesz komuś pomóc! Nie zastanawiaj się! Kiedyś i ty możesz potrzebować pomocy! – apeluje mł. Bryg. Marek Kołdyk, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.

– Moją pasją i jednocześnie powołaniem niemalże od zawsze była pomoc innym. Dlatego też zdecydowałem się na służbę w pożarnictwie. Wiedziałem, że to trudne wyzwanie, droga życiowa, która wymaga ciągłych i licznych wyrzeczeń, ale teraz wiem, że każda udana interwencja jest w stanie ten trud wynagrodzić – pisze Andrzej Łepski w opisie swojej zbiórki. – Do tej pory brałem udział w wielu akcjach ratowniczych. Za jedną z nich zostałem odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Stawiałem czoło nieobliczalnemu żywiołowi, tymczasem mój organizm również zaczął trawić nagły pożar – dodaje.

Strażak jest po amputacji lewej nogi, w której pojawił się zator. Próby leczenia operacyjnego się nie powiodły. – Utrata nogi odebrała mi wszystko, co kochałem, niemalże całe moje dotychczasowe życie. To dla mnie ogromny cios – przyznaje. Proteza jest dla niego szansą, by zawalczyć o sprawność, ale samodzielnie nie jest w stanie pokryć jej kosztów. – Bardzo proszę o wsparcie, które pozwoli mi choć częściowo wrócić do normalności – mówi. Potrzebuje 23 tys. 245 zł. Dotąd udało się zebrać ok. 1 tys. 500 zł. Wspólnie możemy pomóc człowiekowi, który większość swojego życia poświęcił, by pomagać nam.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News