FOTONewsWOLSZTYN

Kolizja na skrzyżowaniu Powstańców Wlkp. z drogą krajową 32. Dwie osoby poszkodowane4 min na czytanie

FOTO - Kolizja na skrzyżowaniu Powstańców Wlkp. z drogą krajową 32. Dwie osoby poszkodowane - myregion

Do zdarzenia doszło ok. 9.30. Jak mówił chwilę później syn poszkodowanego kierowcy volkswagena multivan – właściciel pobliskiego warsztatu samochodowego, jego ojciec jechał ul. Powstańców Wielkopolskich w kierunku swojej firmy, gdy na skrzyżowanie, na czerwonym świetle wjechał tir i, wymuszając pierwszeństwo, przeciął mu drogę.

Kierowca volkswagena zdołał uniknąć kolizji z tirem. Nie spodziewał się jednak i nie widział, że tuż za tirem na skrzyżowanie wjechała także kierująca polo 34-letnia mieszkanka Moch. Nie zdążył zahamować i uderzył w bok polo, które wpadło na bariery zabezpieczające skrzyżowanie, a kierowca tira odjechał z miejsca zdarzenia.

Jak mówi narzeczony 34-latki, kobieta jechała za tirem i prawdopodobnie nie widziała sygnalizacji świetlnej. – Zaufała, że skoro tir jedzie, to znaczy, że ma zielone. Dlatego zrobiła to samo i wjechała na to skrzyżowanie – mówi mężczyzna. Podkreśla, że narzeczona prawo jazdy ma od dawna i jeździ ostrożnie, dlatego nie wierzy, że umyślnie złamała przepisy i doprowadziła do zderzenia.

Na miejsce skierowano policję, straż pożarną i pogotowie. Ratownicy zdecydowali o przewiezieniu do szpitala kierującej polo. Drugi zespół udzielał pomocy na miejscu, w karetce, kierowcy multivana. Strażacy zabezpieczyli uszkodzone pojazdy i usunęli z jezdni płyny eksploatacyjne. Policja kieruje ruchem wahadłowym na DK 32 i Powstańców Wielkopolskich.

Trwa dokumentowanie miejsca zdarzenia. Mundurowi czekają także na informację o stanie poszkodowanych. Od ich obrażeń zależeć będzie czy zostanie ono zakwalifikowane jako kolizja, czy jednak wypadek i konsekwencje dla sprawcy.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w FOTO