NewsWOLSZTYN

Kolejny radny opuszcza klub burmistrza. “Dialogu i współpracy już nie ma”2 min na czytanie

News - Kolejny radny opuszcza klub burmistrza. “Dialogu i współpracy już nie ma” - myregion

Radny Paweł Kopciuch potwierdza, że nosi się z zamiarem wystąpienia z klubu radnych KWW Wojciecha Lisa. – Rozmawiałem już o tym z przewodniczącym rady, panem Jarosławem Adamczakiem. Chcę się też umówić na spotkanie z przewodniczącym klubu, Jarosławem Wróblewskim i przedstawić mu powody swojej decyzji. Potem będę mógł mówić o nich publicznie – wyjaśnia radny Kopciuch. – Na razie mogę jedynie powiedzieć, że coraz więcej spraw mi się nie podoba – dodaje.

Paweł Kopciuch będzie trzecim radnym, który formalnie opuści klub radnych burmistrza. Po tym, jak odeszli z niego radni Mariusz Przybyła i Marcin Klessa, ugrupowanie rządzące straciło i tak niewielką przewagę liczebną nad opozycją, a tym samym gwarantowaną większość w głosowaniach. Jak podkreślali radni Przybyła i Klessa, wyjście z klubu nie oznacza, że stają się totalną opozycją wobec Wojciecha Lisa, ale daje im to większą swobodę wyrażania własnych opinii i poglądów.

Obecnie klub radnych KWW Wojciecha Lisa liczy jeszcze – z Pawłem Kopciuchem włącznie, dziewięcioro radnych. Ponadto w radzie jest czterech radnych KW Nasza Gmina, troje z PSL-u, dwóch z WBW, dwóch niezależnych z listy burmistrza i jedna radna PiS.

– Uczciwość, dialog, współpraca – wspomina hasło wyborcze burmistrza przewodniczący rady miejskiej Jarosław Adamczak. – Dialogu i współpracy już nie ma i choć burmistrz deklarował chęć naprawienia relacji z radnymi, żadnych kroków w tym kierunku nie poczynił i niestety coraz lepiej widać, że wielu radnym z jego ugrupowania coraz częściej bliżej jest do opozycji – dodaje.

Jarosław Adamczak przypomina, że sam – wraz z wiceprzewodniczącą rady Agnieszką Czajką i przewodniczącym Klubu Jarosławem Wróblewskim, był w grupie niezadowolonych, gotowych opuścić klub. Ostatecznie jednak żadne z nich takiej decyzji nie podjęło. – Nikt nam nie zarzuci, że opuściliśmy burmistrza. To burmistrz opuszcza nas – podkreśla.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News