NakręconeSercePomocy

Kolejny kosz w naszej akcji. Nakrętki dostanie Stasiu. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce2 min na czytanie

NakręconeSercePomocy - Kolejny kosz w naszej akcji. Nakrętki dostanie Stasiu. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce - myregion

Jak już informowaliśmy, do naszej akcji dołączyła Opalenica. Nakrętki z kosza przy ul. Poznańskiej trafią do 4-letniej Adrianny Kęsy – Patan, która cierpi na niedosłuch (więcej TUTAJ). Z kolei nakrętki z kosza ustawionego u zbiegu ulic 5 Stycznia, Polnej i Nowej otrzyma 5-letni Stasiu. 

Stasiu jest wcześniakiem. Urodził się w 25 tygodniu ciąży. Kiedy przyszedł na świat ważył niecały kilogram. Ponad trzy miesiące po urodzeniu był podłączony do specjalnej aparatury, która umożliwiała mu oddychanie. U Stasia zdiagnozowano czterokończynowe porażenie mózgowe. W związku z tym wymaga on wieloprofilowej rehabilitacji oraz licznych wizyt u specjalistów, które są mu niezbędne do życia. 

Mimo przeciwności losu Stasiu jest bardzo pogodnym chłopcem. Dużo się uśmiecha i sprawia, że wszyscy w jego otoczeniu także są uśmiechnięci. Rodzice chłopca nie narzekają, starają sobie z tym radzić i cieszyć z syna. Chłopiec wymaga codziennej rehabilitacji. – Chodzimy do wielu specjalistów, a syn ma także rehabilitację w przedszkolu – tłumaczy Anna Reczek, mama Stasia. Wyjaśnia, że obecnie dostanie się na rehabilitację refundowaną nie jest możliwe. Stąd potrzebne są pieniądze, bo miesięczny koszt rehabilitacji to ponad 1,3 tys. zł. – Dlatego już od trzech lat zbieramy nakrętki – wyjaśnia mama Stasia. 

Chłopiec rośnie, a to także generuje koszty. Chodzi o sprzęt do rehabilitacji, z którego wyrasta. Fundacja Przyszłość z Lwówka zbiera już pieniądze na wózek dla Stasia mający zagwarantować mu stabilizację tułowia, głowy i miednicy. Zbierane są też środki na na siedzisko ortopedyczne, które ma zapewnić statyczność podczas pobytu na zajęciach integracyjnych. 

Każdy kto chce pomóc Stasiowi może to zrobić w bardzo prosty sposób. Wystarczy zebrać nakrętki po napojach czy kosmetykach i wrzucić je do specjalnego serduszka które znajduje się u zbiegu ulic 5 Stycznia, Polnej i Nowej w Opalenicy. Wszystkie zebrane tam nakrętki przekażemy rodzicom Stasia, a to już konkretna pomoc w rehabilitacji. 

MP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne